Ոչ մի բանակցություն չի կարող գերակայել Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի ազատ կամքին. Արա Բաբլոյան
Ոչ մի բանակցություն չի կարող գերակայել Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի ազատ կամքին, Լեռնային Ղարաբաղում անվտանգության եւ խաղաղության գաղափարին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին սեպտեմբերի 20-ին նշեց ԱԺ խոսնակ Արա Բաբլոյանը՝ ելույթ ունենալով  Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովի 3-րդ օրվա ընթացքում, հայտնում է News.am-ը:
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի սահմանների անվտանգությունը եւ խաղաղությունն անբաժանելի են Լեռնային Ղարաբաղի սահմանների անվտանգությունից: «Ի դեմս ազատ Ղարաբաղի՝ արդեն քառորդարյա իրողություն է հայկական երկրորդ պետության գոյությունը: Ղարաբաղը նույնպես համահայկական երազանքի մարմնավորումն է: Մենք բոլորս համոզված ենք մեր Զինված ուժերի, մեր զինծառայողի եւ սպայի ոգուն: Պատմական հայրենիքում անվտանգության խնդրի դեպքում նույնիսկ ամենահեռավոր վայրում գտնվող հայը  չի կարող հանգիստ լինել»,- նշեց Բաբլոյանը:

Armenia Parliament: No negotiation can prevail over Karabakh people’s free will
No negotiation can prevail over the free will of the people of Nagorno-Karabakh, and the concept of security and peace in Nagorno-Karabakh.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 20, ARTSAKHPRESS: President of the National Assembly Armenia, Ara Babloyan, on Wednesday stated the aforesaid in his address at the 6th Armenia-Diaspora Pan-Armenian Conference being held in capital city Yerevan, News.am reports.
In his words, the security and peace on Armenia’s borders is indivisible from the security of the borders of Artsakh.
“The existence of the second Armenian state, the free Karabakh, is already a quarter-century reality; Karabakh likewise is the embodiment of the pan-Armenian dream,” noted Babloyan. “We are all convinced in the spirit of our armed forces, our military servicemen and officers.
“In case of a security issue in the historical homeland, even the Armenian located in the most remote place can’t be at ease."