Թանկյանն ամերիկացիներին խորհուրդ է տալիս դիտել արցախյան հակամարտության մասին ֆիլմը
Աշխարհահռչակ ռոք–աստղ Սերժ Թանկյանն իր երկրպագուներին կոչ է արել դիտել արցախյան հակամարտության մասին պատմող ֆիլմը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: System of a Down ռոք-խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը կոչ է արել դիտել «Վերջին բնակիչը» ֆիլմը։ armeniasputnik.am-ի հաղորդմամբ՝ Երաժիշտն այս մասին գրել է Instagram-ի իր էջում։
Նրա խոսքով` «Վերջին բնակիչը» հուզական, լարված ինդի-դրամա է Արցախի ու Ադրբեջանի միջև հիմա շարունակվող հակամարտության մասին։
«Առաջիկա հանգստյան օրերին Ուիթիերում ու Կոստա Մեսայում ցուցադրություն տեղի կունենա։ Եթե անցած շաբաթ բաց եք թողել Գլենդելի ցուցադրությունները, ապա ռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանի ֆիլմը դիտելու ևս մեկ հնարավորություն ունեք։ Ֆիլմի երաժշտությունը ես եմ գրել», — նշել է արտիստը։
«Վերջին բնակիչը» ֆիլմը պատմում է գյուղի վերջին բնակչի մասին։ Գյուղը դատարկվել է արցախյան հակամարտությունից հետո։ Սակայն գլխավոր հերոսը չի կարող գյուղը լքել, քանի որ սպասում է դստեր վերադարձին, որը ջարդերից հետո հոգեբուժարանում է հայտնվել։

Serj Tankian called on his fans to watch the film about the Karabakh conflict
The world-famous rock star Serj Tankian called on his fans to watch the film about the Karabakh conflict.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 21, ARTSAKHPRESS: Soloist of “System of a Down” group Serj Tankian called on to watch "The Last Inhabitant" film. According to armeniasputnik.am, he wrote about this on his Instagram page.
According to him, "The Inhabitant" is an emotional, tense indie drama about the ongoing conflict between Artsakh and Azerbaijan.
"An exhibition will be held in Whittier and Costa Mesa next weekend. If you missed Glendale's screenings last week, you have another chance to watch the director Jivan Avetisyan's film. I wrote the film's music, "said the artist.
"The Last Inhabitant" film tells about the last inhabitant of the village. The village was emptied after the Karabakh conflict. However, the main hero cannot leave the village as he is waiting for his daughter, who has become a witness to her husband’s murder by an angry mob and was hospitalized with a trauma disorder.