Սիրիայում ռուս գեներալ Է զոհվել
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել Է Սիրիայում ռուս ռազմական խորհրդականների խմբի ավագի՝ գեներալ-լեյտենանտ Վալերի Ասապովի զոհվելու մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ռազմական գերատեսչության տվյալներով՝ գեներալը զոհվել Է «Իսլամական պետություն» ծայրահեղական խմբավորման զինյալների ականակոծման հետեւանքով:
«ԴԱԻՇ-ի զինյալների անակնկալ ականակոծման հետեւանքով գեներալ-լեյտենանտ Վալերի Ասապովը մահացու վերք Է ստացել ականի պայթյունից»,- հայտնել Է պաշտպանության նախարարությունը:
Ասապովը գտնվում Էր սիրիական զորքերի հրամանատարական կետում, որտեղ օգնություն Էր ցուցաբերում Դեյր Զոր քաղաքի ազատագրման գործողությանը: Հաղորդվում Է, որ հրամանատարությունը զոհվածին «հետմահու ներկայացրել Է պետական բարձր պարգեւի»:

Russian Lt. General killed in Syria
Lieutenant-General Valery Asapov, of the Russian armed forces, has been killed after coming under shelling from Islamic State (IS, formerly ISIS/ISIL) militants near Deir ez-Zor, the Russian Defense Ministry has announced, RT reported.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 25, ARTSAKHPRESS: In its statement, the ministry said that Asapov was at a command outpost manned by Syrian troops, assisting commanders in the liberation of the city of Deir ez-Zor.
Asapov has been described as one of the senior Russian military advisers in Syria.
"As a result of a sudden mortar shelling by IS militants, Lieutenant-General Valery Asapov was fatally wounded by an exploding shell,” the MoD said.
In recognition of his services, Lieutenant-General Asapov is to be presented with a state decoration posthumously.