Բակո Սահակյանը նոր նշանակումներ է արել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 26-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Կոմիտաս Կարապետյանն ազատվել է արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հավելելով, որ նույն օրը Նախագահը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Կոմիտաս Կարապետյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի ներկայացուցիչ՝ հատուկ հանձնարարությունների գծով։
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 26-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Կարեն Սարգսյանը նշանակվել է արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնում:
Նույն օրը Նախագահը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Կարեն Սարգսյանն ազատվել է հատուկ հանձնարարությունների գծով Արցախի Հանրապետության Նախագահի ներկայացուցչի պաշտոնից:
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 26-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Կարեն Եղիշյանն ազատվել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Հարութ Մնացականյանը նշանակվել է Շահումյանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 26-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Սպարտակ Թևոսյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական-տնտեսագիտական վարչության պետ։
Նույն օրը Նախագահի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրի համաձայն՝ Սլավիկ Ասրյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական:

Президент Бако Саакян подписал указы
26 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян утвердил решение Правительства, согласно которому Комитас Карапетян освобожден от должности директора государственной службы по чрезвычайным ситуациям, в связи с переходом на другую работу.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 сентября АРЦАХПРЕСС - В тот же день Президент подписал указ, согласно которому Комитас Карапетян назначен представителем Президента Республики Арцах по особым поручениям.
26 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян утвердил решение Правительства, согласно которому Карен Саргсян назначен на должность директора государственной службы по чрезвычайным ситуациям.
В тот же день Президент подписал указ, согласно которому Карен Саргсян освобожден от должности представителя Президента Республики Арцах по особым поручениям.
26 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян утвердил решение Правительства, согласно которому Карен Егишян освобожден с поста руководителя администрации Шаумянского района в связи с переходом на другую работу.
В тот же день Президент Саакян утвердил другое решение Правительства, согласно которому Арут Мнацаканян назначен на должность руководителя администрации Шаумянского района.
26 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ о назначении Спартака Тевосяна советником Президента Республики Арцах - начальником экономического управления.
В тот же день согласно другому указу Президента Славик Асрян назначен советником Президента Республики Арцах.