Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ մեր հանդիպումը շատ արդյունավետ է եղել. Էնդրյու Շոֆեր
Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ մեր հանդիպումը շատ արդյունավետ է եղել և մենք քննարկել ենք հակամարտության հետ կապված բազմաթիվ հարցեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ հանդիպումից անմիջապես հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նորանշանակ համանախագահ Էնդրյու Շոֆերը:
«Տեղյակ եմ հակամարտության մասին: Այն իրոք բարդ է, որի խաղաղ կարգավորման համար, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների հետ, մենք շարունակելու ենք պարբերաբար այցելել տարածաշրջան»,- «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասել է Էնդրյու Շոֆերը:
Հիշեցնենք, որ ամերիկացի համանախագահն այսօր հանդիպել է ԱՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի և ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի հետ:
Հանդիպումներին քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտությանը, սահմաններում տիրող իրավիճակին, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Երկուստեք կարեւորվել է Մինսկի խմբի շրջանակներում հակամարտության խաղաղ կարգավորման եւ այս ուղղությամբ հետեւողական աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը:

Our meeting with President Bako Sahakyan was very productive. Andrew Schofer
Our meeting with President Bako Sahakyan was very productive and we discussed many issues related to the conflict.
STEPANAKERT, OCTOBER 4, ARTSAKHPRESS: Newly-appointed US co-chairman of the OSCE Minsk Group Andrew Schofer who arrived in Artsakh with an acquaintance visit, informed reporters after the meeting with Artsakh president, Artsakhpress reports.
I am aware of the conflict. It's really complicated. For the peaceful settlement of the conflict, we together with other co-chairs of the OSCE Minsk Group will continue to pay regular visits to the region”, Andrew Schofer said.
Newly-appointed US co-chairman of the OSCE Minsk Group Andrew Schofer had today meetings with the Artsakh Republic President Bako Sahakyan and Defense Minister Levon Mnatsakanyan.
Issues related to the Azerbaijani-Karabagh conflict, situation along the borders and regional processes were on the meeting agenda.