ԱրՊՀ-ում մեկնարկել է «Ուսանող-աշակերտ-զինվոր. Միասնության ուժը» ծրագիրը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱրՊՀ ուսանողների, շրջանավարտների և հասարակայնության հետ տարվող աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Վիտյա Յարամիշյանը նշել է, որ ծրագրի նպատակն է այցելությունների կազմակերպում հանրապետության բոլոր շրջաններ, ՊԲ տարբեր զորամասեր, որտեղ հանդես կգան մշակութային միջոցառումներով: Շրջանների դպրոցներում կկազմակերպեն նաև ինտելեկտուալ խաղերի մրցույթ, և լավագույնը ճանաչված թիմերը կմասնակցեն «ԱրՊՀ ռեկտորի գավաթ» եզրափակիչ խաղին՝ նվիրված Արցախյան շարժման 30-ամյակին:
«Մեկնարկը տրվել է Քաշաթաղի շրջանում, որտեղ ԱրՊՀ ուսանողական խորհրդի անդամները Բերձորի՝ Վահան Թեքեյանի անվան միջնակարգ դպրոցում կազմակերպել են ինտելեկտուալ խաղ-մրցույթ, ապա այցելել են շրջկենտրոնի երեխաների խնամքի թիվ 2 հաստատություն, ծանոթացել պայմաններին, ներկայացել համերգային ծրագրով»,- ասել է Վ. Յարամիշյանը և հավելել, որ հաջորդ այցը պլանավորվում է հոկտեմբերի 14-ին, Շահումյանի շրջան:
Պրոռեկտորի խոսքով՝ բուհ-դպրոց կապը սերտացնելու համար ծրագրի շրջանակում նախատեսում են ձևավորել նոր համագործակցություն:

В АрГУ стартовала программа «Студент-ученик-солдат. Сила единства"
В Арцахском государственном университете стартовала программа "Студент-ученик-солдат. Сила единства"
В АрГУ стартовала программа «Студент-ученик-солдат. Сила единства
СТЕПАНАКЕРТ, 12 октября АРЦАХПРЕСС В беседе с корреспондентом "Арцахпресс” проректор АрГУ по работе со студентами Витя Ярамишян отметил, что целью данной программы является организация поездок во все районы республики, посещение воинских частей Армии обороны, где планируются выступления с культурной программой .
В районных школах будут проведены также конкурсы интеллектуальных игр,  в итоге лучшие команды примут участие в финале игры "Кубок ректора АрГУ", посвященной 30-летию Карабахского движения.
“Начало было положено в Кашатагском районе, где члены Студенческого совета АрГУ организовали конкурс интеллектуальной игры в Бердзорской средней школе им. Ваана Текеяна, затем посетили областной центр по уходу за детьми, ознакомились на месте с условиями, выступили с концертной программой“, - сказал В. Ярамишян, добавив, что следующий визит запланирован на 14 октября в Шаумянский район.
По словам проректора, в рамках программы укрепления связи “университет-школа” планируется сформировать новое сотрудничество.