Էրդողանը ԼՂ հիմնահարցի կարգավորման հարցում անցել է անեծքների
Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթգծի բացման արարողությանը մասնակցելու նպատակով Ադրբեջան մեկնած Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հերթական անգամ հայտարարություն է արել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սպառելով քաղաքական բառապաշարը՝ այս անգամ Էրդողանն անցել է անեծքների ժանրին:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում Էրդողանը, մասնավորապես, հայտարարել է. «Մենք անիծում ենք Հայաստանի օկուպացիոն քաղաքականությունը»: Նա նշել է, թե ԼՂ հիմնահարցը «արյունահոսող վերք է ոչ միայն Ադրբեջանի, այլև Թուրքիայի համար»՝ չմոռանալով  հերթական անգամ ասել է, որ հիմնախնդրի կարգավորման հարցում աջակցում են Ադրբեջանին:

Erdogan turns to cursing in NK conflict comments
Turkey’s President Recep Tayyip Erdogan, who arrived in Azerbaijan to participate in the opening of the Baku-Tbilisi-Kars railway, once again made a statement about the Nagorno Karabakh conflict.
STEPANAKERT, OCTOBER 30, ARTSAKHPRESS: This time the Turkish President turned to a genre of curses as he exhausted his political vocabulary.
In an interview to Azerbaijani media, Erdogan particularly said: “We damn Armenia’s occupation policy”. He mentioned that “the NK conflict is a bleeding wound not only for Azerbaijan, but also for Turkey”. He didn’t miss the chance to once again express his support for Azerbaijan in the matter.