Օտարերկրյա քաղաքացիների՝ Արցախում գրանցված ամուսնությունների թիվն աճել է
Ընթացիկ տարվա հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին ԱՀ արդարադատության նախարարության կողմից գրանցվել է օտարերկրյա քաղաքացիների ամուսնության թույլտվության 18 նյութեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս  մասին    «Արցախպրես»-ի  թղթակցին տեղեկացրել  են  ԱՀ արդարադատության   նախարարության   ՔԿԱԳ   և   նոտարիատի  գործակալության  կենտրոնական    մարմնից՝  հավելելով, որ  նախորդ  տարվա    նույն   ժամանակահատվածում  օտարերկրյա քաղաքացիների ամուսնությունների  թիվն   աճել  է շուրջ  60  տոկոսով:
Ամուսանցող օտարերկրացիները  հիմնականում  եղել  են  Ռուսաստանի Դաշնության, Թուրքմենստանի, Ուկրաինայի, Ղազախստանի, Ֆրանսիայի  հանրապետությունների  և   ԱՄՆ-ի  քաղաքացիներ:

В Арцахе увеличилось число зарегистрированных браков с иностранцами
В январе-октябре текущего года министерство юстиции Республики Арцах зарегистрировало 18 разрешений иностранным гражданам на заключение брака.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 ноября АРЦАХПРЕСС - Об этом корреспонденту «Арцахпресс» сообщили в  Агентстве записи актов гражданского состояния Министерства юстиции Республики Арцах,   добавив, что по сравнению с аналогичным периодом прошлого года количество браков иностранных граждан увеличилось на 60%.
Заключившие брак иностранцы являются гражданами Российской Федерации, Туркменистана, Украины, Казахстана, Франции и Соединенных Штатов.