Օտարերկրյա քաղաքացիների՝ Արցախում գրանցված ամուսնությունների թիվն աճել է
Ընթացիկ տարվա հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին ԱՀ արդարադատության նախարարության կողմից գրանցվել է օտարերկրյա քաղաքացիների ամուսնության թույլտվության 18 նյութեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս  մասին    «Արցախպրես»-ի  թղթակցին տեղեկացրել  են  ԱՀ արդարադատության   նախարարության   ՔԿԱԳ   և   նոտարիատի  գործակալության  կենտրոնական    մարմնից՝  հավելելով, որ  նախորդ  տարվա    նույն   ժամանակահատվածում  օտարերկրյա քաղաքացիների ամուսնությունների  թիվն   աճել  է շուրջ  60  տոկոսով:
Ամուսանցող օտարերկրացիները  հիմնականում  եղել  են  Ռուսաստանի Դաշնության, Թուրքմենստանի, Ուկրաինայի, Ղազախստանի, Ֆրանսիայի  հանրապետությունների  և   ԱՄՆ-ի  քաղաքացիներ:

The number of foreign citizens' marriages registered in Artsakh increased
In January-October of the current year, the Ministry of Justice of the Republic of Artsakh has registered 18 cases of foreign citizens' marriage permissions.
STEPANAKERT, NOVEMBER 3, ARTSAKHPRESS: Civil Acts Registration Office and Notary Office of the Ministry of Justice of Artsakh reported, adding that the number of marriages of foreign citizens increased by 60% as compared to the same period of the last year.
The  citizens were mainly from  the Russian Federation, Turkmenistan, Ukraine, Kazakhstan, France, and the United States.