Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ մի խումբ առաջատար բանկերի ղեկավարների՝ ԿԲ նախագահի գլխավորությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 4-ին ընդունել է ՀՀ մի խումբ առաջատար բանկերի ղեկավարների՝ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանի գլխավորությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախում բանկային ոլորտի զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ այս ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությունը բավականին ակտիվ է ընթանում՝ կարեւորելով սերտ համագործակցության պահպանումը նաեւ ապագայում։

Bako Sahakyan received heads of a group of leading Armenian banks
On 4 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan received heads of a group of leading Armenian banks headed by president of the Central bank Arthur Javadyan, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, NOVEMBER 4, ARTSAKHPRESS: A set of issues relating to the development of bank sphere in Artsakh were on the discussion agenda.
The Head of the State noted with satisfaction active cooperation of the two Armenian republics in this field highlighting the maintenance of close cooperation in the future too.