ՀՀ նախագահի նստավայրում ի պատիվ Մոլդովայի նախագահի տրվել է պաշտոնական ընդունելություն
Ի պատիվ պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնի՝ նոյեմբերի 9-ի երեկոյան Նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից տրվել է պաշտոնական ընդունելություն, որի ժամանակ նախագահներ Սարգսյանը և Դոդոնը հանդես են եկել փոխադարձ բաժակաճառերով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նախագահներն անդրադարձել են Մոլդովայի նախագահի Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի առաջին օրվա արդյունքներին, միջպետական հարաբերությունների զարգացման ներուժին և հեռանկարին, երկու ժողովուրդների պատմական առնչություններին, ինչպես նաև հայ-մոլդովական բարեկամության ամրապնդման գործում Մոլդովայի հայ համայնքի զգալի դերակատարությանը:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, երկու երկրների նախագահները վերահաստատել են միջպետական հարաբերությունները զարգացնելու և համագործակցությունը խորացնելու ուղղությամբ ակտիվորեն առաջ շարժվելու, նախանշած համատեղ ծրագրերն ու գաղափարները կյանքի կոչելու պատրաստակամությունը՝ բաժակ բարձրացնելով Հայաստանի և Մոլդովայի բարեկամության և համագործակցության հետագա ամրապնդման, երկու պետությունների ու ժողովուրդների խաղաղության և բարօրության համար:

Presidency hosted official reception in honor of Moldova President
In honor of President of Moldova Igor Dodon, who is paying an official visit to Armenia, an official reception was held on Thursday on behalf of RA President Serzh Sargsyan, at which Presidents Sargsyan and Dodon exchanged toasts.
STEPANAKERT, NOVEMBER 10, ARTSAKHPRESS:As the press department at the President’s Office reported, the presidents touched upon the results of the first day of Moldovan President’s official visit to Armenia, the potential of and the prospects for developing interstate relations and the deeply rooted ties between the two nations, as well as on the significant role played by the Armenian community in the strengthening of Armenian-Moldovan friendship.
The two heads of state reaffirmed their determination to push ahead with the furtherance of interstate relations and cooperation, implement joint programs and new ideas, as well as to build on the existing ties of friendship and cooperation between Armenia and Moldova for the sake of peace and the welfare of the two nations and peoples.