Սպառազինությունների առեւտուրը բանջարեղենի առեւտուր չէ. Էդվանդ Նալբանդյան
Սպառազինությունների առեւտուրը բանջարեղենի առեւտուր չէ եւ նմանատիպ առեւտուրը միշտ իր սեւ կողմն ունի, որը կարող է հանգեցնել որոշ բացասական հետեւանքների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին, իսրայելական i24 news հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում նշել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, հայտնում է News.am-ը:
Հարցին, թե որո՞նք են Հայաստանի սպասելիքները Իսրայելից ռազմական օգնության կամ ռազմական արտահանումների առումով, Նալբանդյանը պատասխանել է
«Սպառազինությունների առեւտուրը բանջարեղենի առեւտուր չէ եւ նմանատիպ առեւտուրը միշտ իր սեւ կողմն ունի, որը կարող է հանգեցնել որոշ բացասական հետեւանքների: Հայաստանի եւ Իսրայելի հարաբերություններում կարեւորն այն է, որ մենք որեւէ հարց քննարկելու համար արգելք չունենք, նույնիսկ զգայուն հարցերը մենք անկաշկանդ քննարկում ենք եւ փորձում լուծումներ գտնել: Մենք բաց եւ շատ դրական քննարկումներ ենք անցկացնում»:

Глава МИД Армении в Израиле: Торговля оружием – не торговля овощами
Торговля оружием – не торговля овощами, и у нее всегда есть темная сторона, которая может привести к некоторым негативным последствиям.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 ноября АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил глава МИД Армении Эдвард Налбандян в интервью израильскому телеканалу i24 news.
На вопрос о том, каковы ожидания Армении по вопросу военной помощи Израиля или военных поставок, Налбандян ответил: «Торговля оружием – не торговля овощами, и у нее всегда есть темная сторона, которая может привести к некоторым негативным последствиям. В отношениях Армении и Израиля важно то, что мы не ограничены в обсуждении любого вопроса, даже чувствительные вопросы мы обсуждаем и пытаемся решить. Мы проводим открытые и очень положительные обсуждения», - отметил Эдвард Налбандян.