Սպառազինությունների առեւտուրը բանջարեղենի առեւտուր չէ. Էդվանդ Նալբանդյան
Սպառազինությունների առեւտուրը բանջարեղենի առեւտուր չէ եւ նմանատիպ առեւտուրը միշտ իր սեւ կողմն ունի, որը կարող է հանգեցնել որոշ բացասական հետեւանքների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին, իսրայելական i24 news հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում նշել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, հայտնում է News.am-ը:
Հարցին, թե որո՞նք են Հայաստանի սպասելիքները Իսրայելից ռազմական օգնության կամ ռազմական արտահանումների առումով, Նալբանդյանը պատասխանել է
«Սպառազինությունների առեւտուրը բանջարեղենի առեւտուր չէ եւ նմանատիպ առեւտուրը միշտ իր սեւ կողմն ունի, որը կարող է հանգեցնել որոշ բացասական հետեւանքների: Հայաստանի եւ Իսրայելի հարաբերություններում կարեւորն այն է, որ մենք որեւէ հարց քննարկելու համար արգելք չունենք, նույնիսկ զգայուն հարցերը մենք անկաշկանդ քննարկում ենք եւ փորձում լուծումներ գտնել: Մենք բաց եւ շատ դրական քննարկումներ ենք անցկացնում»:

Armenia’s Nalbandian: Trade of arms is not trade of vegetables
The trade of arms is not a trade of vegetables, and such kind of trade always has its black side, which could have some negative consequences.
STEPANAKERT, NOVEMBER 10, ARTSAKHPRESS:The Minister of Foreign Affairs of Armenia, Edward Nalbandian, said the abovementioned speaking to i24NEWS television of Israel.
When asked about Armenia’s expectations from Israel regarding military aid, or military exports, Nalbandian responded as follows:
“The trade of arms is not a trade of vegetables and such kind of trade always has its black side, which could have some negative consequences. Which is important in Armenia’s relations with Israel that we have no taboo for discussing all the questions, even sensitive questions we are discussing openly and we are trying to find ways out.”