Բակո Սահակյանն ընդունել է բարերար Նիկոլայ Սարկիսովին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 16-ին ընդունել է Լիոնում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս, բարերար Նիկոլայ Սարկիսովին:
Բակո Սահակյանն ընդունել է  բարերար Նիկոլայ Սարկիսովին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել Նիկոլայ Սարկիսովին Արցախին մշտապես սատարելու, նրա շենացմանն ակտիվորեն մասնակցելու համար եւ ԼՂՀ անկախության ճանաչման գործընթացում ունեցած նշանակալի ավանդի համար նրան հանձնել «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալ, որով նա պարգեւատրվել էր ի նշանավորումն ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձի:

Бако Саакян принял благотворителя Николая Саркисова
16 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял генерального консула Республики Армения в Лионе, благотворителя Николая Саркисова.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 ноября АРЦАХПРЕСС - Был обсужден ряд вопросов, касающихся осуществления в Арцахе разных программ, связей между Родиной и Диаспорой.
Глава государства выразил признательность Николаю Саркисову за постоянную поддержку Арцаха, активное участие в обустройстве республики и вручил ему медаль "Вачаган Барепашт" за значительный вклад в процесс признания независимости НКР, которой он был удостоен в связи 25-летием провозглашения НКР.