Ազգային ժողովի նախագահը աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել
Նոյեմբերի 17-ին խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարում էր ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Խոսելով խորհրդարան մտած օրենսդրական նախաձեռնությունների մասին՝ ԱԺ նախագահն անդրադարձել է ԱՀ 2018թ. պետական բյուջեի և դրան կից օրենսդրական նախագծերի ու ծրագրերի քննարկմանը՝ ըստ հաստատված ժամկետացանկի, և կազմակերպչական այլ հարցերի:
Այնուհետև Աշոտ Ղուլյանն ամփոփել է  նոյեմբերի 10-ին Երևանում կայացած ՀՀ ԱԺ - ԱՀ ԱԺ միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 12-րդ նիստի արդյունքները՝ կարևորելով օրակարգում ընդգրկված հարցերի հրատապությունն ու դրանց  շուրջ միջհանձնաժողովային  աշխատանքների շարունակման անհրաժեշտությունը:
Խորհրդակցության ընթացքում խոսվել է նաև Սահմանադրության պահանջներին համապատասխան՝ Ազգային ժողովին վերապահված լիազորությունների իրականացման և այդ ուղղությամբ առաջիկայում սպասվող քայլերի մասին:
Անդրադարձ է կատարվել նաև նոյեմբերի 23-ին նախատեսված «Հեռուստամարաթոն 2018»-ին և համազգային դրամահավաքին՝ Ազգային ժողովի մասնակցությանը:

Председатель Национального собрания созвал рабочее совещание
17-го ноября состоялось рабочее совещание с участием ответственных лиц постоянных комиссий, фракций и аппарата парламента, которое вел председатель НС Ашот Гулян.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 ноября АРЦАХПРЕСС - Говоря о законодательных инициативах, представленных в парламент, председатель НС коснулся обсуждения государственного бюджета Республики Арцах на 2018 год и сопровождающих законодательных проектов, а также предусмотренных по утвержденному графику планов и других организационных вопросов.
Затем Ашот Гулян подвел итоги состоявшегося 10-го ноября в Ереване 12-го заседания комиссии по межпарламентскому сотрудничеству НС Республики Армения-НС Республики Арцах, отметив важность и актуальность включенных в повестку вопросов и необходимость продолжения межкомиссионных работ над ними.
В ходе совещания были обсуждены меры по выполнению полномочий, возложенных на Национальное собрание в соответствии с требованиями Конституции, и предстоящих действий в этом направлении.
Были обсуждены также вопросы, связанные с участием парламента намеченном на 23-е ноября общенациональном телемарафоне по сбору средств.