Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման հստակ օրը դեռ նախանշված չէ
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը կկայանա Վիեննայում դեկտեմբերին: Այս մասին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունում կայացած մամուլի ասուլիսին նշեց ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը՝ ավելացնելով, որ հանդիպման հստակ օր եւ ժամ դեռեւս նախանշված չէ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  «Հնարավոր է, որ հանդիպումը կայանա դեկտեմբերի 6-8-ն ընկած ժամանակահատվածում: Հանդիպման համաձայնություն տվել են երկու կողմերն էլ»,- ասաց Նալբանդյանը:
ԵԱՀԿ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա) և Էնդրյու Շոֆերը (ԱՄՆ) նոյեմբերի 14-ին և 16-ին ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի մասնակցությամբ հանդիպել են Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամեդյարովի հետ: Համանախագահներն արտաքին գործերի նախարարների հետ քննարկել են 2017 թվականի հոկտեմբերի 16-ին Ժնևում Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի մասնակցությամբ կայացած գագաթնաժողովի ժամանակ ձեռք բերված համաձայնությունների իրագործմանն ուղղված հստակ քայլեր, ինչպես նաև Ժնևում համանախագահների կողմից բարձրացված այլ հարցեր: Հանդիպումների ժամանակ համանախագահները և ԱԳ նախարարները քննարկել են ներկայում բանակցային սեղանին գտնվող մի շարք աշխատանքային առաջարկներ: Նախարարները համաձայնել են հանդիպել 2017 թվականի դեկտեմբերին Վիեննայում՝ ԵԱՀԿ նախարարական հավաքի շրջանակում:

Exact date of meeting of Armenian, Azerbaijani FMs not clarified yet
The meeting of the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan will be held in Vienna in December, Armenian foreign minister Edward Nalbandian said at a press conference, adding that the exact date and hour of the meeting is not clarified yet, reports Armenpress.
STEPANAKERT, NOVEMBER 17, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS:“It is possible the meeting will be held during the period from December 6 to 8. Both sides agreed to meet”, Nalbandian said.
The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group (Igor Popov of the Russian Federation, Stephane Visconti of France, and Andrew Schofer of the United States of America) met separately on 14 and 16 November with the Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian and the Foreign Minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov. The Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Andrzej Kasprzyk, also participated in the meetings.
The Co-Chairs issued a statement which says: “The Co-Chairs discussed with the Foreign Ministers concrete steps to implement the agreements reached by the President of Azerbaijan Ilham Aliyev and the President of Armenia Serzh Sargsyan during the Geneva summit on 16 October 2017, as well as other items raised by the Co-Chairs in Geneva. During the meetings, the Co-Chairs and the Ministers reviewed a number of working proposals currently on the table. The Ministers agreed to hold a joint meeting on the margins of the December 2017 OSCE Ministerial Council in Vienna.