Հայտնի է հանրապետության գլխավոր տոնածառի բացման օրը (լուսանկարներ)
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Մայրաքաղաքի կենտրոնական մի շարք փողոցներում տեղադրվել են տոնական ցուցապաստառներ, վահանակներ, լուսային էֆֆեկտներ:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ստեփանակերտի քաղաքապետի տեղակալ Արմեն Հակոբյանն ասել է, որ առաջիկա օրերին մայրաքաղաքի Վերածննդի հրապարակում տեղադրվելու է հանրապետության գլխավոր տոնածառը:
«Այդ աշխատանքներին զուգահեռ՝ մայրաքաղաքի  Ազատության հրապարակում կտեղադրվի նաև նոր լուսային էֆֆեկտներով տոնածառ»:
Փոխքաղաքապետի խոսքով՝ գլխավոր տոնածառի բացման արարողությունը նախատեսվում է իրականացնել դեկտեմբերի 18-ին. ստեփանակերտցիներին և հյուրերին սպասվում են անակնկալներ:
«Տոնածառի լույսերի վառման արարողությանը ներկա են լինելու Ձմեռ պապն ու Ձյունանուշիկը, իսկ փոքրիկների համար մայրաքաղաքի մշակույթի տան սաներն էլ հանդես կգան համերգով»,-ասել է Ա. Հակոբյանը:
Անդրադառնալով ամանորյա ծրագրերին՝ Ա. Հակոբյանը նաև ավելացրել է, որ նախադպրոցական երեխաների համար Ստեփամակերտի քաղաքապետարանը դեկտեմբերի 25-29-ը կազմակերպելու է տոնական միջոցառումներ. երեխաներն ստանալու են ամանորյա նվերներ:
Իսկ  դեկտեմբերի 31-ի երեկոյան Վերածննդի հրապարում տեղի է ունենալու ամանորյա համերգ. այն ավարտվելու է տոնական հրավառությամբ:

Объявлен день открытия главной новогодней елки республики (фото)
Открытие елки даст официальный старт новогодним праздникам в столице Республики Арцах - г. Степанакерте.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 декабря АРЦАХПРЕСС - На центральных улицах столицы идут подготовительные работы, развешаны праздничные плакаты, щиты, обеспечены световые  эффекты.
Яркие огни на главной зимней красавице страны зажгутся уже совсем скоро и наполнят город волшебной атмосферой приближающегося Нового года и Рождества.
Заместитель мэра Степанакерта Армен Акопян в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» отметил, что в ближайшие дни на площади Возрождения г.Степанакерта будет установлена главная новогодняя елка страны, торжественное открытие которой запланировано на 18 декабря.  На церемонии зажжения огней на главной елки будут присутствовать Дед Мороз и Снегурочка. Жителей и гостей Степанакерта  ожидает немало сюрпризов, состоится множество концертов, различных праздничных мероприятий.
Говоря о новогодних программах, А. Акопян отметил, что 25-29 декабря мэрия Степанакерта организует праздничные мероприятия для детей дошкольного возраста. Дети получат новогодние подарки.
31 декабря на площади Возрождения состоится новогодний концерт. Завершится мероприятие традиционным праздничным фейерверком.