Նալբանդյանը Վիեննայում կհանդիպի ՄԽ համանախագահների և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ
Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 6-ին կմեկնի Վիեննա՝ մասնակցելու դեկտեմբերի 7-8-ը կայանալիք Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության մասնակից պետությունների արտգործնախարարների խորհրդի 24-րդ նիստին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, ԵԱՀԿ նախարարական խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա մի շարք երկրների իր գործընկերների հետ։
Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում նախարար Նալբանդյանը հանդիպում կունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ։ Նախատեսված է նաև Հայաստանի և  Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամադյարովի հանդիպումը։
Դեկտեմբերի 9-ին Վիեննայում Էդվարդ Նալբանդյանը կանցկացնի եվրոպական երկրներում և Եվրոպայում տեղակայված միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների խորհրդակցությունը։

Armenian FM to meet with OSCE MG Co-Chairs and Azerbaijani counterpart in Vienna
On December 6 the Armenian FM Edward Nalbandyan will depart for Vienna to participate in the 24th session of the OSCE Ministerial Council on December 7-8, press service of the ministry reported.
STEPANAKERT, DECEMBER 5, ARTSAKHPRESS:Within the frames of the OSCE Ministerial Council, the Armenian FM will have meetings with his partners of several countries.
On December 6 FM Nalbandyan will meet with the OSCE Minsk Group Co-Chairs. The meeting of Armenian FM and Azerbaijani counterpart Elmar Mammadyarov is also scheduled.
On December 9 the Armenian FM will hold the consultation of the heads of Armenian diplomatic representations in the European countries and international organizations in Europe.