Բակո Սահակյանի եւ Կարեն Կարապետյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել համատեղ խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի եւ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցել համատեղ խորհրդակցություն՝ Հայաստանի կառավարության եւ Արցախի օրենսդիր ու գործադիր իշխանության ներկայացուցիչների, ԱՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների համակարգման խորհրդի անդամների մասնակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Խորհրդակցությանը քննարկվել է երկու հայկական պետությունների ընդունված նոր սահմանադրություններից բխող տեղական ինքնակառավարման համակարգերի բարեփոխումներին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանը կարեւոր եւ պահանջված է համարել նման քննարկումները՝ դրանք որակելով որպես արդյունավետ որոշումների կայացման անհրաժեշտ հիմքերից մեկը:

President of Artsakh and Armenian premier chair a joint consultation
On 16 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan and Armenian premier Karen Karapetyan chaired a joint consultation with the participation of the Armenian Cabinet and Artsakh legislative and executive power representatives, members of the Board Coordinating Constitutional Reforms under the Artsakh Republic President, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informed Artsakhpress.
STEPANAKERT, DECEMBER 16, ARTSAKHPRESS:A wide range of issues relating to reforming local self-government systems envisaged by the new constitutions adopted by the two Armenian states was discussed during the consultation.
President Sahakyan qualified such discussions important and demanded considering them among the foundations of making efficient decisions.