Արցախի ներկայացուցիչը ԱՄՆ-ում խոսել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկա փուլի մասին
Օրերս ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը ելույթով հանդես է եկել Արցախին նվիրված միջոցառմանը, որը տեղի է ունեցել Նյու Յորքի Ս. Գրիգոր Լուսավորիչ Մայր եկեղեցու ընդունելությունների դահլիճում։
Արցախի ներկայացուցիչը  ԱՄՆ-ում խոսել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկա փուլի մասին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱԳՆ մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ միջոցառմանը ներկա են եղել նաև ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Զոհրաբ Մնացականյանը, հայ համայնքի և հոգևոր դասի ներկայացուցիչներ։
Ռոբերտ Ավետիսյանն իր ելույթում անդրադարձ է կատարել անցնող տարվա ընթացքում Արցախի քաղաքական և տնտեսական կյանքում տեղի ունեցած կարևոր իրադարձություններին, ինչպես նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկա փուլին։

Permanent Representative of Artsakh to the USA took part in the event at the Armenian church of New York
These days, Permanent Representative of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) to the USA Robert Avetisyan addressed the event dedicated to Artsakh, which took place at the Reception hall of the Saint Gregory the Illuminator Cathedral of New York.
STEPANAKERT, DECEMBER 22, ARTSAKHPRESS:Permanent Representative of Armenia to the United Nations, Ambassador Zohrab Mnatsakanyan, the representatives of the Armenian community and clergy were also present at the event, Artsakh Foreign Ministry reported.
In his speech, Robert Avetisyan touched upon Artsakh’s important political and economic developments of the passing year, as well as the current stage of the settlement of the conflict between Azerbaijan and Karabakh.