Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 23-ին այցելել է հարավային հատվածում տեղակայված մի շարք զորամասեր, ծանոթացել զինծառայողների ծառայության ընթացքին եւ կենցաղային պայմաններին:
Նախագահն այցելել է հարավային հատվածում տեղակայված մի շարք զորամասեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նախագահի մամուլի գրասենյակի փոխանցմամբ՝ նույն օրը Նախագահն հանրապետության հարավային թեւում անց է կացրել ընդլայնված խորհրդակցություն այնտեղ իրականացվող եւ նախատեսվող ծրագրերի շուրջ:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է հարավային հատվածում իրականացվող ռազմավարական ծրագրերը ողջ հանրապետության համար եւ կոնկրետ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

Президент посетил ряд воинских частей
23 декабря Президент Бако Саакян посетил ряд воинских частей, расположенных в южной части республики, ознакомился с ходом службы военнослужащих и их бытовыми условиями.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 декабря АРЦАХПРЕСС - В тот же день Президент провел в южной части Арцаха  расширенное совещание по реализуемым и намеченным там программам.
Глава государства отметил важность для всей республики осуществляемых в южной части стратегических программ и дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему выполнению работ.