19-ամյա Վաչե Չիլինգարյանը զոհվել է դիպուկահարի կրակոցից. կա նաեւ երկու վիրավոր. Մովսես Հակոբյան
Արցախում շփման գծում հունվարի 7-ին, զոհված 19-ամյա Վաչե Չիլինգարյանը հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցի արդյունքում է զոհվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին այսօր՝ հունվարի 8-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը, փոխանցում է news.am-ը:
Նա նշեց, որ ժամկետային զինծառայողը ոչ մի խախտում թույլ չի տվել եւ դիպուկահարի կրակոցի արդյունքում է մահացել: Մովսես Հակոբյանի խոսքով, կա նաեւ երկու վիրավոր, որոնք թեթեւ մարմնական վնասվածքներ են ստացել, վիճակները բավարար է: Նա նշեց, որ այս պահին շփման գծում իրավիճակը հանգիստ է:
Ավելի վաղ Արցախի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ հունվարի 7-ին ժամը 13:20-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 19-ամյա Վաչե Չիլինգարյանը:

Мовсес Акопян: 19-летний Ваче Чилингарян погиб от пули азербайджанского снайпера
19-летний Ваче Габриелян погиб в зоне карабахского конфликта в результате нарушения перемирия азербайджанской стороной.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 января АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил в беседе с журналистами 8 января начальник Главного штаба ВС Армении, генерал-лейтенант Мовсес Акопян.
По его словам, солдат-срочник погиб от пули азербайджанского снайпера. Он  подчеркнул, что есть и двое раненых, они получили легкие ранения, их состояние удовлетворительное. Акопян заверил, что сейчас ситуация на линии соприкосновения спокойная.
Напомним, что, согласно информации пресс-службы МО НКР, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, расположенной в северо-восточном направлении, 7 января примерно в 13:20 в результате выстрела противника смертельное ранение получил военнослужащий АО Ваче Чилингарян, 1998 года рождения.