Աբդուլլահ Գյուլը փետրվարին կիջնի քաղաքական ասպարեզ. թուրք լրագրող
Թուրքական Turkiye պարբերականի լրագրող Բաթուհան Յաշարը գրել է, թե փետրվարին Թուրքիայի նախկին նախագահ Աբդուլլահ Գյուլը կիջնի քաղաքական ասպարեզ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11  հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Բաթուհան Յաշարը նշել է, թե Թուրքիայի նախկին նախագահ Աբդուլլահ Գյուլը փետրվարին արդեն որոշ քայլեր կանի։ «Շատ լուրջ պատրաստվում է։ Միանգամից ասեմ, որ սա առաջին փուլն է»,– news.am-ի փոխանցմամբ՝ գրել է Turkiye պարբերականի լրագրողը։
Նշենք, որ օրեր առաջ Թուրքիայի նախկին նախագահ Աբդուլլահ Գյուլը առաջին անգամ բացահայտ քննադատեց իշխանություններին, որից հետո ներկայիս նախագահ Էրդողանը, նկատի ունենալով Գյուլին, հայտարարեց, թե նախկին անդամները իրավունք չունեն քննադատելու իրենց։ «Գնացքից ընկածները կմնան հենց ընկած տեղում»,–ասել էր Էրդողանը։

Турецкий журналист: В феврале Гюль выйдет на политическую сцену
Журналист турецкого издания Turkiye Батухан Яшар пишет, что в феврале бывший президент Турции Абдулла Гюль выйдет на политическую сцену.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 января АРЦАХПРЕСС - Корреспондент отмечает, что Гюль предпримет определенные шаги. «Очень серьезно готовится. Скажу сразу, что это первый этап», - пишет журналист.
Отметим, что несколько дней назад Гюль впервые открыто подверг критике власти Турции, после чего нынешний президент Эрдоган, имея в виду Гюля, заявил, что бывшие чиновники не имеют права критиковать власти. «Упавшие с поезда останутся на месте», - заявил Эрдоган.