ԼՂՀ նախագահի այցը Ասկերանի շրջանի Սարուշեն գյուղ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 2-ին այցելել է Ասկերանի շրջանի Սարուշեն գյուղ եւ հանդիպում ունեցել համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեցին ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են բնակավայրի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը եւ այստեղ առկա խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահը նշել է, որ Սարուշենն ունի հարմար աշխարհագրական դիրք, գտնվում է մայրաքաղաք Ստեփանակերտը Հադրութի եւ Մարտունու շրջանների հետ կապող կարեւոր մայրուղու վրա, ինչը լրացուցիչ նախադրյալներ է ստեղծում գյուղի զարգացման համար:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է տեղերում բնակչության նախաձեռնողականությունը` նշելով, որ այն հանդիսանում է ցանկացած ծրագրի արդյունավետ իրականացման նախապայմաններից մեկը:

The President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan visited the village of Sarushen in the Askeran region and met the community's representatives.
Karabakh President visits Askeran region
The Central Information Department of the Artsakh President’s Office informed Artsakhpress that issues related to the settlement's socio-economic development and existing there problems were discussed during the meeting.
According to the President Sarushen's convenient geographical position located on the main highway connecting capital Stepanakert with the Martuni and Hadrut regions creates additional preconditions for its development.
The Head of the State stressed the importance of initiative shown by the local population, considering it among the prerequisites for effective implementation of any program.