Վերաբնակեցման ծրագրի խթանման համար լրացուցիչ 400 միլիոն դրամ կհատկացվի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հունվարի 12-ին կայացած ասուլիսի ժամանակ՝ անդրադառնալով պետական բյուջեով ստանձնված սոցիալական պարտավորություններին ասել է ԱՀ ֆինանսների նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը:
Նախարարի խոսքով՝ հատկացված ֆինանսական միջոցները հիմնականում կուղղվեն բնակարանաշինությանը, որը կիրականացվի ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական հարցերի և վերաբնակեցման նախարարության կողմից:
Նշենք, որ Արցախի իշխանությունները բազմիցս հայտարարել են, որ վերաբնակեցման և հայրենադարձության լայնածավալ ծրագրի իրականացման համար առկա միջոցները բավարար չեն, և այդ հարցում անհրաժեշտ է համահայկական ջանքերի գործադրում:

На стимулирование программы заселения Арцаха дополнительно будет выделено 400 млн. драмов
СТЕПАНАКЕРТ, 13 января АРЦАХПРЕСС - Об этом корреспонденту Арцахпресс заявил на состоявшейся 12 января пресс-конференции министр финансов Республики Арцах Григорий Мартиросян , коснувшись предусмотренных госбюджетом социальных обязательств.
По словам министра, выделенные финансовые средства, в основном, будут направлены на жилищное строительство, которое будет осуществлено Министерством труда, социальных вопросов и заселения Республики Арцах.
Отметим, что власти Арцаха неоднократно заявляли о том, что имеющихся средств для реализации программы заселения и репатриации недостаточно, и в этом вопросе необходимо объединение усилий всех армян.