Անցած տարի շահագործման են հանձնվել հանրակրթական օջախներ. ամփոփել է քաղշին նախարարը
2017 թվականին Սարուշենում, Քարին Տակում, Մոխրաթաղում և Շուշիում շահագործման է հանձնվել 4 մանկապարտեզ:
Անցած  տարի շահագործման են հանձնվել հանրակրթական օջախներ. ամփոփել  է  քաղշին  նախարարը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այսօր կայացած մամուլի ասուլիսին այս մասին ասել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
«Արդեն ավարտել ենք Ազոխի, Կարմիր Շուկայի դպրոցների կառուցման աշխատանքները, ինչպես նաև Կումայրիի և Ստեփանակերտի N 8 դպրոցի մի հատվածի վերանորոգումը»,-նշել է նախարարը:
Խոսելով կատարվող աշխատանքների մասին՝ Կ. Շահրամանյանն ավելացրել է, որ ընթացքի մեջ են մայրաքաղաքի N 9 դպրոցի վերանորոգման, ինչպես նաև Խծաբերդի մարզադահլիճի կառուցման աշխատանքները:

В 2017 году в Арцахе введены в эксплуатацию общеобразовательные учреждения
Об этом корреспонденту «Aрцахпресс» заявил на состоявшейся сегодня, 22 января, пресс-конференции министр градостроительства Республики Арцах Карен Шахраманян , подводя итоги 2017 года.
В 2017 году в Арцахе  введены в эксплуатацию общеобразовательные учреждения
СТЕПАНАКЕРТ, 22 января АРЦАХПРЕСС - Сданы в эксплуатацию 4 детских сада в сёлах Сарушен, Карин так, Мохратаг и в городе Шуши.
«Уже завершены строительство школ в сёлах Азох и Красный Базар , а также ремонтные работы в школе села Кумайри и части Степанакертской школы N8», - сказал министр.
Говоря о проделанной работе, К. Шахраманян отметил, что продолжаются работы по реконструкции столичной школы N9 и по строительству спортзала в Хцаберде.