Արցախում ենք փաստահավաք առաքելությամբ. Եվրախորհրդարանի պատգամավոր
Մենք փաստահավաք առաքելությամբ ենք եկել Արցախ եւ շատ շնորհակալ ենք նախագահ Բակո Սահակյանին, ով մեր առաքելությունն իրականացնելու համար անհրաժեշտ պայմաններ է ստեղծել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ‹‹Արցախպրես››-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին Ստեփանակերտում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Լարս Ադակտուսոնը՝ նշելով, որ իրենք շատ հետաքրքիր հանդիպում են ունեցել ԱՀ նախագահի հետ եւ հնարավորություն են ունեցել իրենց հետաքրքրող հարցերի շուրջ մանրամասն խոսելու, հասկանալու, թե ինչ զարգացումներ կան Արցախում:
‹‹Ես այստեղ եմ ՀՅԴ Հայ Դատի Եվրոպայի հանձնախմբի հրավերով: Այս կազմակերպությունը շատ ակտիվ ու կարևոր գործունեություն է ծավալում Բրյուսելում, և մենք արդյունավետ համագործակցություն ունենք նրանց հետ››,- տեղեկացրել է Եվրախորհրդարանի պատգամավորը եւ մանրամասնել, որ հունվարի 26-ին հագեցած օրակարգ ունեն Արցախում, որպեսզի հասցնեն այցի ընթացքում հավաքագրել իրենց անհրաժեշտ տեղեկությունները:
Նշենք, որ այսօր՝ հունվարի 25-ին, Արցախ է ժամանել Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Լարս Ադակտուսոնի գլխավորած պատվիրակությունը: Հյուրերին ընդունել է Նախագահ Բակո Սահակյանը: Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Արցախում շահագրգռված են Եվրոպական խորհրդարանի եւ եվրոպական այլ կառույցների հետ հարաբերությունների խորացմամբ ու ընդլայնմամբ՝ հավելելով, որ դա հանդիսանում է Արցախի Հանրապետության արտաքին քաղաքականության գերակա ուղղություններից մեկը:

Мы в Арцахе с миссией по сбору фактов - депутат Европарламента
Мы в Арцахе с миссией по сбору фактов, очень благодарны президенту Бако Саакяну, который создал необходимые условия для реализации нашей миссии.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 января АРЦАХПРЕСС - Как сообщает корреспондент «Арцахпресс», об этом в Степанакерте в ходе брифинга для журналистов сказал член Европарламента Ларс Адактусон, отметив, что состоялась интересная содержательная встреча с президентом Республики Арцах по интересовавшим их вопросам для понимания происходящих в Арцахе развитий.
« Я приехал по приглашению Европейского офиса Ай Дата. Эта организация проводит очень активную и важную деятельность в Брюселе, мы тесно сотрудничаем », - отметил депутат Европарламента. У нас очень плотный график,мы должны успеть в ходе краткосрочного визита собрать необходимые сведения. Добавим,что25 января Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию, возглавляемую депутатом Европарламента Ларсом Адактусоном. На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся отношений между Арцахом и Европой.
Особое внимание было уделено развитию парламентского сотрудничества.
Президент Саакян отметил, что Арцах заинтересован в углублении и расширении связей с Европейским парламентом и другими европейскими структурами, добавив, что это является одним из приоритетных направлений внешней политики республики.