«Շարունակելու ենք մեր բարեփոխումների օրակարգը». Euronews-ին ասել է Կարեն Կարապետյանը
Մենք շարունակելու ենք իրականացնել մեր բարեփոխումների օրակարգը: Այդ մասին Դավոսում Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում ասել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, որը հարցազրույց է տվել Euronews-ի բիզնես ծրագրի խմբագիր Օլեքսանդրա Վակուլինային:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Մենք շարունակելու ենք իրականացնել մեր բարեփոխումների օրակարգը՝ Հայաստանը բիզնես միջավայրն ավելի հարմարավետ դարձնելու, տեղական շուկայի առումով տարածաշրջանում բիզնես վարելու միասնական հարթակ ձեւավորելու ուղղությամբ՝ օգտագործելով առեւտրային ռեժիմները Եվրասիական տնտեսական միության, Եվրամիության (GSP+) Իրանի (Ազատ տնտեսական գոտի) եւ մի շարք այլ պետությունների (GSP) հետ»,- նշել է վարչապետը, հայտնում է News.am-ը:
«Այժմ մենք փորձում ենք մեր տարածաշրջանի միասնական ապագան ստեղծել՝ փորձելով լինել հարթակ, շուկաների, մշակույթների դարպաս, որտեղ աշխարհի տարբեր երկրները իսկապես կարող են համատեղվել»:

We will continue to implement our reform agenda – Armenian prime minister's interview with Euronews
Armenia’s Prime Minister Karen Karapetyan has given an interview to Еuronews during his visit to Davos, talking about his future plans for the country’s economic development, as well as Armenia’s relations with its neighbouring nations.
STEPANAKERT, JANUARY 27, ARTSAKHPRESS:"We will continue to implement our reform agenda for making Armenia more attractive with a comfortable business environment in terms of local market as a platform for doing business in our region by using our trade regimes. We are trying just now to create a shared future in our region, trying to be a platform, a gateway through markets, through cultures where the different parts of the world can be really compatible,” the top Armenian official said.
Еuronews reminds that Karapetyan had earlier met representatives of the UN Development Programme to help kick-start the reform process.