Բարձր եմ գնահատում այն բոլոր ջանքերը, որ դուք գործադրել եք 30 տարիների ընթացքում. Ֆրանկ Էնգել
Երեսուն տարի առաջ՝ այս օրը, մարդիկ դուրս եկան հրապարակ՝ պահանջելու պատմական արդարության վերականգնումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում կայացած հանրահավաքի ժամանակ, տեսակապով շնորհավորելով Ղարաբաղյան շարժման 30-ամյակի կապակցությամբ, ասել է Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանկ Էնգելը:
«Սակայն ժողողվրդի այս պահանջը չլսվեց. փոխարենը պատերազմ եղավ, որի արդյունքում դուք հաղթեցիք, հաղթահարեցիք դժվարությունները մեծ զոհողությունների գնով: Արդյունքում ունեցաք ձեր սեփական պետությունը, ժողովրդավարությունը, սեփական ինստիտուտները, ձեռք բերեցիք ապագայում ձեր սեփական ճակատագրերը տնօրինելու իրավունքը: Շնորհավորում եմ տոնի կապակցությամբ: Բարձր եմ գնահատում այն բոլոր ջանքերը, որ դուք գործադրել եք 30 տարիների ընթացքում: Պի ՛նդ եղեք, մենք ձեզ հետ ենք»,- նշել է Ֆ. Էնգելը:

Exactly 30 years ago on this day people went out to the square to demand restoration of historical justice.
Frank Engel: I praise all efforts you exerted during 30 years
STEPANAKERT, FEBRUARY 13, ARTSAKHPRESS:As Artsakhpress correspondent informs, during the public rally held in Stepanakert’s Revival Square Member of European Parliament Frank Engel said the aforementioned in the congratulatory message sent via video on the occasion of the 30th anniversary of Karabakh Movement.
“However, this demand of people was not heard; instead there was a war, as a result of which you won and overcame difficulties at the expense of great sacrifices. As a result you have your own state, democracy and your own institutions. You acquired the right to dispose your own destiny. I congratulate you on the occasion of the holiday. I appreciate all the efforts you exerted during 30 years. Be strong, we are with you,’’ Frank Engel said.