Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախի դատախազության կոլեգիայի նիստին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 16-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության դատախազության 2017 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հաղորդում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը 2017 թվականին դատախազության գործունեությունը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ պետք է խորը ուսումնասիրել կատարված աշխատանքների արդյունքները, իրականացնել վերլուծություններ իրավիճակի օբյեկտիվ գնահատման ուղղությամբ եւ կոնկրետ քայլեր ձեռնարկել առկա խնդիրների լուծման համար:
«Դրված խնդիրների պատշաճ մակարդակով կատարման կարեւոր գործոններից են՝ համակարգի աշխատակիցների արհեստավարժության համապատասխան մակարդակի ապահովումը, սկզբունքայնության եւ մարդկային անհրաժեշտ որակների առկայությունը»,- նշել է երկրի ղեկավարը:

Artsakh President partakes at reporting meeting of Artsakh Public Prosecutor's Office
On 16 February President Bako Sahakyan partook at the reporting meeting of the Artsakh Republic Public Prosecutor's Office summarizing the results of the structure's activities in 2017, Presidential Office informed.
STEPANAKERT, FEBRUARY 16, ARTSAKHPRESS:The Head of the State rated the overall activity of Public Prosecutor's Office for the year of 2017 as satisfactory.
Bako Sahakyan underlined the necessity of thoroughly examining the results of the implemented activities, carrying out analyses to evaluate on an objective manner the situation and undertaking concrete steps to solve the existing problems.
“Among the important factors underlying the proper realization of the set tasks we could mention ensuring the corresponding level of professionalism, principal stance and necessary human qualities”, mentioned the Head of the State in his speech.