Սաակաշվիլին խոստանում է «շատ շուտով» Ուկրաինա վերադառնալ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այսպես է նա մեկնաբանել մինչեւ 2021 թվականը իր մուտքի արգելքը Ուկրաինա:
«Եկենք իրերն իրենց անուններով կոչենք. ինձ երկրից դուրս է հանել վախից խենթացած թմրավաճառը, որ իրեն եւ իր թիմին տաշտակից չհեռացնեն եւ չգիտես ինչու նա մտածում է, որ եւս 3 տարի կմնա:
Նրանք կարծում են, որ Սաակաշվիլին ազգային բողոքի շարժիչն է եւ դրանով նրանք կազատվեն ազգային դժգոհությունից: Հերթական հիմար սխալը:
Ինձ հետ, թե առանց ինձ, այս իշխանության վերջն արդեն եկել է, իսկ ես «շատ շուտով» Ուկրաինա կվերադառնամ, շատ ավելի շուտ, քան 3 տարուց: Միգուցե Պյոտր Ալեքսեւիչին (Պորոշենկո)բանտ ծանրոց տանեմ՝ ի հիշատակ մեր ուսանողական տարիների, ես հիշաչար չեմ...», - Facebook-ի իր էջում գրել է Սաակաշվիլին:

Саакашвили пообещал вернуться "домой на Украину" гораздо раньше, чем через три года
Экс-президент Грузии и бывший глава Одесской области, лидер "Движения новых сил" Михаил Саакашвили пообещал вернуться "домой на Украину" уже совсем скоро.
Саакашвили пообещал вернуться
СТЕПАНАКЕРТ, 22 февраля, АРЦАХПРЕСС - Так он прокомментировал информацию Госпогранслужбы о запрете ему въезда в страну на три года, сообщае Тасс.
"Со мной или без меня, этой власти уже пришел конец, а я вернусь домой на Украину уже совсем скоро, намного, намного раньше, чем через три года. Может принесу Петру Алексеевичу (Порошенко, президенту Украины) передачку в тюрьму, в память о былых студенческих годах, я не злопамятный... ", - написал он в Facebook.
21 февраля пресс-секретарь Госпогранслужбы Олег Слободян сообщил, что ведомство запретило Саакашвили въезд на Украину до 2021 года.