Ստեփանակերտում կայացել է «Կողոպտիչները» ֆիլմի առաջնախաղը
Փետրվարի 24-ին Ստեփանակերտի «Վալլեքս Գարդեն Սինեմա» կինոդահլիճում տեղի է ունեցել «Կողոպտիչները» գեղարվեստական ֆիլմի առաջնախաղը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Պրեմիերային ներկա ֆիլմի ռեժիսոր և գլխավոր դերակատար Արայիկ Դավոյանը «Արցախպրես»-ի արտահաստիքային թղթակցի (Աննա Պետրոսյան) հետ զրույցում ասել է, որ ֆիլմը կրիմինալ դրամա է, որի նկարահանման գաղափարն իր մեջ հասունացել էր դեռ տարիներ առաջ։
«Այն բարոյախրատական ֆիլմ է, որը պատմում է մարդկային ճակատագրերի ու ճանապարհների շեղման, կյանքի խեղման և այն ամենի մասին, թե ինչպիսի բացասական հետևանքներ է ունենում ոչ արդար քրտինքով գումար վաստակելը։ Այս ժանրն ընտրելու հիմնական պատճառներից մեկն այն է, որ այսօր, կարծես, հայկական կինոարտադրության մեջ գերակշռում են կատակերգությունները, և բազմազանության, ընտրության խնդիր կա»,- ասել է Ա․ Դավոյանը։
Ռեժիսորը նշել է, որ ֆիլմի նկարահանման ֆինանսական դժվարությունները հաղթահարելու համար մեծ աջակցություն են ցուցաբերել կինոնկարի գլխավոր պրոդյուսեր Գարիկ Սահակյանը և ՌԴ Կրասնոդարի հայությունը։ Ֆիլմում նկարահանվել են նաև ռուս պրոֆեսիոնալ դերասաններ:
Նշենք, որ Ստեփանակերտի «Վալլեքս Գարդեն Սինեմա» կինոդահլիճում «Կողոպտիչները» ֆիլմի ցուցադրությունը կտևի մեկ ամիս։

24 февраля в городе Степанакерт в кинотеатре «Валекс Гарден Синема» состоялся дебют художественного фильма «Грабители».
В Степанакерте состоялась премьера фильма «Грабители»
СТЕПАНАКЕРТ, 25 февраля, АРЦАХПРЕСС – Присутствующий на премьере режиссер и исполнитель главной роли Араик Давоян в беседе с внештатным корреспондентом «Арцахпресс» (Анна Петросян) сообщил, что фильм является криминальной драмой, идея которой созревала давно.
«Это моральный фильм, в котором рассказывается о поворотах человеческих судеб и путей, об искалеченной жизни и о том, насколько негативными могут быть последствия приобретения денег нечестным путем. Одной из основных причин выбора данного жанра является то, что сегодня в армянской киноиндустрии доминирует комедийный жанр, и существует проблема разнообразия и выбора», - сообщил А. Давоян.
Кинорежиссер отметил, что большую поддержку в преодолении финансовых трудностей в съемках оказали генеральный продюсер картины Гарик Саакян и армянство города Краснодар РФ. В съемках фильма также приняли участие профессиональные российские актеры.
Отметим, что показ фильма «Грабители» в Степанакерте в кинотеатре «Валекс Гарден Синема» будет продолжаться в течении месяца.