Արցախցի մարզիկները մրցանակային տեղեր են գրավել
Մարտի 3-4-ը Երևանում կայացել է սամբոյի կանանց և աղջիկների ՀՀ առաջնություն, որին մասնակցել են նաև արցախցի մարզիկները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի հետ զրույցում Արցախի ձյուդոյի ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Իվան Ազիզբեկյանն  ասել  է,  որ     առաջնությանն  Արցախից    Սոսե   Բալասանյանը   52  կգ  քաշային  կարգում     գրավել  է   1-ին    մրացանակային  տեղը՝   արժանանալով  ոսկե  մեդալի  և  պատվոգրի:
Մարզիչի   խոսքով՝   արցախցի  Ռուզաննա  Բալասանյանը  44  կգ  քաշային  կարգում   գրավել  է  2-րդ  տեղ  և  արժանացել   արծաթե   մեդալի, իսկ   Անի  Ամիրյանը 52  կգ  քաշային  կարգում՝  3-րդ  տեղ՝  արժանանալով     բրոնզե   մեդալի:
Մեր  զրուցակիցը  տեղեկացրել  է, որ   լավագույն   մարզիկները  մասնակցելու  են  Եվրոպայի   սամբոյի    առաջնությանը:

Арцахские спортсменки завоевали призовые места
3-4 марта в Ереване прошел чемпионат Армении по самбо среди девушек и женщин, в котором также приняли участие спортсменки из Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 марта, АРЦАХПРЕСС – В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» главный тренер Федерации дзюдо Арцаха Иван Азизбекян сообщил, что Сосе Баласанян из Арцаха заняла первое место в весовой категории 52 кг и удостоилась золотой медали и грамоты.
По словам тренера, второе место заняла Рузанна Баласанян в весовой категории 44 кг и завоевала серебряную медаль, а на третьем месте Ани Амирян в весовой категории 52 кг, взяв тем самым бронзовую медаль.