Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 13-ին այցելել է Վաշինգտոնում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչություն եւ հանդիպում ունեցել աշխատակիցների հետ։
Նախագահն այցելել է ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչություն և ՀՀ դեսպանատուն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հանդիպմանը քննարկել են կառույցի աշխատանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Նախագահը կարեւորել է ԱՄՆ-ի հետ փոխգործակցության ընդլայնումն ու խորացումը` ընդգծելով, որ դրա համար ներկայացուցչությունը պետք է շարունակի իրականացնել ամենօրյա արհեստավարժ աշխատանք եւ կոնկրետ հանձնարարականներ տվել այդ ուղղությամբ։
Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Մարտի 13-ին Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Վաշինգտոնում նաև այցելել է Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատուն, հանդիպել ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գրիգոր Հովհաննիսյանի եւ դիվանագիտական անձնակազմի հետ:
Քննարկվել են ԱՄՆ-ի եւ հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Արցախի, Հայաստանի եւ Սփյուռքի սերտ համագործակցությունն՝ ընդգծելով, որ այն հանդիսանում է նախատեսված ծրագրերի հաջող իրականացման առանցքային գործոններից մեկը:

In Washington President Bako Sahakyan attends Permanent Representation of Artsakh to USA
On 13 March President Bako Sahakyan attended in Washington the Permanent Representation of the Artsakh Republic to the USA and held a meeting with the staff, press service of the Presidential Office informed Artsakhpress.
In Washington President Bako Sahakyan attends Permanent Representation of  Artsakh to USA
STEPANAKERT, MARCH 14, ARTSAKHPRESS:A range of issues related to the activities of the structure were on the discussion agenda.
The President noted the importance of expanding and deepening cooperation with the USA underlining that the representation should continue implementing daily professional work and gave concrete instructions in that direction.
On 13 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited in Washington the Embassy of the Republic of Armenia, met with ambassador extraordinary and plenipotentiary of the Republic of Armenia to the United States Grigor Hovhannissian and the diplomatic staff.
A range of issues related to the cooperation between the USA and the two Armenian states were on the discussion agenda.
President Sahakyan stressed the importance of close cooperation between Artsakh, Armenia and the Diaspora, underlining that it was one of the crucial factors for successful implementation of the scheduled programs.