Արցախում կազմակերպվելու են ուսուցիչների վերապատրաստման դասընթացներ
ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարության կողմից Ստեփանակերտում մարտի 26-ից ապրիլի 4-ը ներառյալ կազմակերպվելու են ուսուցիչների ամենամյա տասնօրյա նախաատեստացիոն վերապատրաստումներ:
Արցախում կազմակերպվելու են ուսուցիչների վերապատրաստման  դասընթացներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ ԿԳՍ նախարարության կրթության և գիտության վարչության պետ Ռայա Մուսայելյանը:
Նրա խոսքով՝ դասընթացներին մասնակցելու են այն ուսուցիչները, ովքեր ունեն 1  տարի  նույն  դպրոցում  դասվանդած  և  առնվազը  3 տարվա աշխատանքային գործունեություն, նաև  նրանք, ովքեր  5  տարի  առաջ են վերապատրաստվել:

В Арцахе пройдут курсы по переподготовке учителей
С 26 марта по 4 апреля включительно в Степанакерте пройдут десятидневные курсы по переподготовке учителей к аттестации, организуемые ежегодно Министерством образования, науки и спорта.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 марта, АРЦАХПРЕСС – Об этом корреспонденту «Арцахпресс» сообщила начальник управления образования и науки аппарата Министерства образования, науки и спорта Республики Арцах Рая Мусаелян.
По ее словам, на курсах будут присутствовать те учителя, которые преподавали в одной школе не менее одного года и имеют, по меньшей мере, 3-х летний  стаж работы, а также те, кто прошли переподготовку пять лет назад.