ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է Զինված ուժերի զարգացման յոթնամյա ծրագիրը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այն տեղակայված է ՀՀ ՊՆ պաշտոնական կայքում։ 18-էջանոց փաստաթուղթը կրում է «ՀՀ Զինված ուժերի 2018-2024թթ. արդիականացման ծրագիր» անվանումը:
«Արդիականացման ծրագրով նախատեսված համալիր ջանքերի շնորհիվ կապահովվի զինված ուժերի վստահ մուտքը կայացման չորրորդ տասնամյակ, որպես ՀՀ ազգային անվտանգության գլխավոր երաշխիք: Այդ երաշխիքը ծառայելու է որպես հավանական հակառակորդների զսպող գործոն, «Ազգ-բանակ» հայեցակարգի իրագործման հուսալի աղբյուր և միջազգային արդյունավետ գործընկերության ծավալման հարթակ»,-նշված է փաստաթղթում:

Armenia’s defense ministry released the Armed Forces development 7-year program which is on the ministry’s website.
Armenia’s defense ministry releases Armed Forces development 7-year program
STEPANAKERT, MARCH 20, ARTSAKHPRESS:The 18-page document is titled “2018-2024 Modernization Program of the Armenian Armed Forces”.
“The complex efforts planned by the Modernization Program will ensure the confident entry of the Armed Forces to the fourth decade of establishment as the main guarantor of the national security of Armenia. This guarantor will serve as a restraining factor for possible adversaries, a reliable source for the implementation of “Nation-Army” concept and a platform for conducting an effective international partnership”, stated in the document.