ՌԴ-ում հայկական ավտոբուսի վթարի հետեւանքով երեք տուժածի վիճակը ծանր է
Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը ճշտում է Երեւանից Մոսկվայի ուղղությամբ մեկնող ավտոբուսի վթարի հետեւանքով տուժածների հետ կապված մանրամասները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին դեսպանությունից, ավտոբուսի եւ բեռնատարի բախման հետեւանքով մահացել է երկու մարդ: Բախման ժամանակ ավտոբուսում եղել է 50 մարդ` 2 վարորդն ու 48 ուղեւորը:
Վթարի հետեւանքով 8 մարդ հոսպիտալացվել է Պավլովի կենտրոնական հիվանդանոց: Բժիշկները երեքի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, երկուսինը` միջին ծանրության: Նրանցից մեկը դուրս է գրվել: Հիվանդանոց տեղափոխված մյուս երկու վիրավորները դեռ հետազոտման փուլում են: Մնացած մոտ 40 հոգին տեղափոխվել են «Как дома» հյուրանոց:
Ռուսական լրատվամիջոցները տեղեկացնում են, որ նախնական տվյալներով վթարի պատճառն ավտոբուսի հանդիպակաց ուղղություն դուրս գալն է եղել:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և ՏՏ նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ավտոբուսի վերջնական ուղղությունը Տվերն էր: Վթարը տեղի է ունեցել Վորոնեժի շրջանում:

Three people injured in Armenian bus crash in Russia are in serious condition
The Armenian Embassy in Russia clarifies the details of the people injured in bus crash en route from Yerevan to Moscow, the Embassy told Armenpress.
STEPANAKERT, MARCH 20, ARTSAKHPRESS:Two people have been killed in a bus and truck collision. There were 50 people in the bus.
8 people have been hospitalized. Doctors say three of the injured are in serious, and two in moderate condition. One of them has been discharged from the hospital. The remaining two still undergo medical examination. The remaining nearly 40 people have been transported to a nearby hotel.
Earlier Armenia’s ministry of transport, communication and information technologies informed that the final destination of the bus was the Russian city of Tver. The crash took place in Voronezh region.