Ազնավուրը համերգներ կունենա Ճապոնիայում
Ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը, ով 93 տարեկանում էլ շարունակում է ակտիվ բեմական կյանքով ապրել, համերգներ կունենա Ճապոնիայում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է համերգների կազմակերպմամբ զբաղվող Hayashi International Promotion-ի պաշտոնական կայքը:
Համերգները տեղի կունենան շանսոնյեի ծննդյան օրվան նախորդող և հաջորդող օրերին՝ մայիսի 21-ին Օսակա քաղաքում և 23-ին` Տոկիոյի Սիբույա շրջանում:
Նշանավոր ֆրանսահայ շանսոնյե, երգիչ, երգահան, կինոդերասան և հասարակական գործիչ Շառլ Ազնավուրը ծնվել է 1924 թվականի մայիսի 22-ին Փարիզում: Բազմաթիվ հայտնի գործերի հեղինակ և կատարող է: Վաճառվել է Ազնավուրի ստեղծագործություններն ամփոփող շուրջ 100 միլիոն ձայնապնակ: 2009 թվականից Ազնավուրը Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպանն է, ինչպես նաև Ժնևի ՄԱԿ-ի գրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը:

93-year-old Charles Aznavour to perform live in Japan
French-Armenian singer, songwriter Charles Aznavour, 93, will perform live in Japan, Hayashi International Promotion – the organizer of the concert said.
STEPANAKERT, MARCH 21, ARTSAKHPRESS:The concerts will take place May 21 in Osaka and May 23 in Tokyo. Aznavour will celebrate his 94th birthday in between those two concerts, as his birthday is May 22.
The acclaimed singer has been serving as Armenia’s Ambassador to Switzerland since 2009. Aznavour is also the Permanent Representative of Armenia in the UN Geneva office and in other international organizations.