Ադրբեջանի նախագահական ընտանիքին պատկանող բանկի նախագահը ձերբակալվել է ԱՄՆ-ում
Մալթայում գործող և Ադրբեջանի նախագահական ընտանիքին պատկանող Pilatus բանկի ղեկավարին ԱՄՆ-ում 125 տարվա ազատազրկում է սպասվում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է ադրբեջանական azadliq.info-ն հղում անելով հեղինակավոր Reyters-ին:
Մալթացի լրագրող Դաֆնա Գալիցիան Pilatus  բանկի վերաբերյալ հոդվածում հայտնել էր, որ Բանկի դեպոզիտների 60 տոկոսը պատկանում են Ադրբեջանի ալիևյան նախագահական ընտանիքին և Ադրբեջանի Արտակարգ իրավիճակների նախարար, ալիևյան կլանի ներկայացուցիչ Քեմալադդին Հեյդարովին:
Լրագրողը նաև տեղեկացրել էր, որ Pilatus բանկի միջոցով 1 մլն դոլար է փոխանցվել Մալթայի վարչապետ Ժոզեֆ Մուսկատի կնոջը պատկանող ընկերությանը:

The executive of Pilatus, a US-based bank owned by the Azeri presidential family, is facing 125 years imprisonment in the United States, Reuters reports.
Azeri regime-owned bank executive arrested in US, faces 125 years sentence
STEPANAKERT, MARCH 21, ARTSAKHPRESS:Maltese journalist Daphne Caruana Galizia, who was killed in October of 2017, said in several articles that 60% of the bank’s deposits belong to the Azerbaijani presidential family and Azeri minister of emergency situations Kamaladdin Heydarov.
The journalist also said that the bank was used to wire 1 million dollars to a company owned by the wife of Joseph Muscat, the Prime Minister of Malta.