Ստեփանակերտի օդանավակայանում կկազմակերպվի երկրորդ օդային փառատոնը
ԱՀ էկոնոմիկայի ու արտադրական ենթակառուցվածքների, ինչպես նաև մշակույթի, երիտասարդության հարցերի ու զբոսաշրջության նախարարությունների և «Յելլ Էքստրիմ պարկ» ընկերության նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտի օդանավակայանում ամռանը կկազմակերպվի օդային երկրորդ փառատոնը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարության մամլո պատասխանատու Մերի Ղազարյանը:
Նրա խոսքով՝ այսօր՝ մարտի 23-ին էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Լևոն Գրիգորյանը Ստեփանակերտի օդանավակայանում «Յելլ էքստրիմ պարկ» նախագծի հեղինակ, համահիմնադիր Տիգրան Չիբուխչյանի հետ փառատոնի կազմակերպման հետ կապված աշխատանքային քննարկում է ունեցել: Մասնավորապես քննարկվել են փառատոնի ծրագիրն ու միջոցառումների ցանկը, նախանշվել դրա հետ կապված կատարվելիք այլ աշխատանքներ: Սակայն փառատոնի անցկացման օրվա հետ կապված՝ այս պահին դեռ վերջնական որոշում չկա, և ինչպես նշեց մեր զրուցակցը, այդ մասին հասարակությանը կտեղեկացվի ավելի ուշ:

Second air festival to be organized in Stepanakert airport
At the initiative of Artsakh Ministries of Economy and Industrial Infrastructures and Culture, Youth Affairs and Tourism as well as “Yell Extreme Park” company, the second air festival will be organized in Stepanakert in summer.
STEPANAKERT, MARCH 23, ARTSAKHPRESS:Press secretary of the Artsakh Ministry of Economy and Industrial Infrastructures, Meri Ghazaryan, told Artsakhpress about the aforementioned.
She informed that, on March 23, Artsakh Minister of Economy and Industrial Infrastructures, Levon Grigoryan, had a working discussion with author and co-founder of the “Yell Extreme Park” project, Tigran Chibukhchyan, at the Stepanakert airport.  In particular, the program of the festival was discussed at the meeting. However, the day of the festival will be announced later.