Ստեփանակերտի օդանավակայանում կկազմակերպվի երկրորդ օդային փառատոնը
ԱՀ էկոնոմիկայի ու արտադրական ենթակառուցվածքների, ինչպես նաև մշակույթի, երիտասարդության հարցերի ու զբոսաշրջության նախարարությունների և «Յելլ Էքստրիմ պարկ» ընկերության նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտի օդանավակայանում ամռանը կկազմակերպվի օդային երկրորդ փառատոնը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարության մամլո պատասխանատու Մերի Ղազարյանը:
Նրա խոսքով՝ այսօր՝ մարտի 23-ին էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Լևոն Գրիգորյանը Ստեփանակերտի օդանավակայանում «Յելլ էքստրիմ պարկ» նախագծի հեղինակ, համահիմնադիր Տիգրան Չիբուխչյանի հետ փառատոնի կազմակերպման հետ կապված աշխատանքային քննարկում է ունեցել: Մասնավորապես քննարկվել են փառատոնի ծրագիրն ու միջոցառումների ցանկը, նախանշվել դրա հետ կապված կատարվելիք այլ աշխատանքներ: Սակայն փառատոնի անցկացման օրվա հետ կապված՝ այս պահին դեռ վերջնական որոշում չկա, և ինչպես նշեց մեր զրուցակցը, այդ մասին հասարակությանը կտեղեկացվի ավելի ուշ:

В аэропорту Степанакерта состоится второй воздушный фестиваль
По инициативе Министерства экономики и промышленных инфраструктур Республики Арцах и компании «Yell Extreme Park» летом в аэропорту Степанакерта состоится второй воздушный фестиваль.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 марта, АРЦАХПРЕСС – Об этом корреспонденту «Арцахпресс» сообщила пресс-секретарь Министерства экономики и промышленных инфраструктур Республики Арцах Мери Казарян.
По ее словам, сегодня, 23 марта, министр экономики и промышленных инфраструктур Левон Григорян провел рабочее обсуждение по организации фестиваля с соучредителем компании «Yell Extreme Park» Тиграном Чибухчяном. В частности были обсуждены вопросы по программе фестиваля и списке мероприятий, а также предстоящим в связи с этим другим работам. Однако окончательного решения о дне проведения фестиваля еще нет, и как отметила наша собеседница, об этом общественность будет проинформирована позже.