Մայիսի 28-ին Ստեփանակերտի պատկերասրահում առաջին անգամ կկազմակերպվի աշխարհահռչակ հայ ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու կտավների ցուցահանդեսը:
Ստեփանակերտում առաջին անգամ Այվազովսկու կտավների ցուցահանդես կկազմակերպվի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության մշակութային ժառանգության և ժողովրդական արվեստների բաժնի վարիչ Երազիկ Դանիելյանը՝ նշելով, որ նախաձեռնությունը կիրականացվի ՀՀ մշակույթի նախարարության հետ համատեղ:
«Ցուցահանդեսը նվիրված է Հայաստանի առաջին հանրապետության անկախության 100-ամյակին և կազմակերպվում է մայիսյան տոնակատարություններին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում: Ներկայացվելու են մեծ նկարչի օրիգինալ կտավները՝ բերված Հայաստանի ազգային պատկերասրահից»,- ավելացրել է Ե. Դանիելյանը:

28 мая в галерее Степанакерта состоится первая выставка картин художника-мариниста Ованнеса Айвазовского.
Впервые в Степанакерте будет организована выставка живописи Айвазовского
СТЕПАНАКЕРТ, 27 мая, АРЦАХПРЕСС – Об этом в интервью АРЦАХПРЕСС заявил начальник отдела культурного наследия и народного творчества Министерства культуры по делам молодежи и туризма Республики Арцах Еразик Даниелян. Он также отметил, что эта инициатива будет осуществляться совместно с Министерством культуры Республики Армения.
«Выставка посвящена 100-летию Независимости Первой Республики Армения и организована в рамках мероприятий, посвященных майским праздникам. Будут представлены оригинальные картины из Национальной галереи Армении», - добавил Е. Даниелян.