Մայիսի 28-ին Ստեփանակերտի պատկերասրահում առաջին անգամ կկազմակերպվի աշխարհահռչակ հայ ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու կտավների ցուցահանդեսը:
Ստեփանակերտում առաջին անգամ Այվազովսկու կտավների ցուցահանդես կկազմակերպվի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության մշակութային ժառանգության և ժողովրդական արվեստների բաժնի վարիչ Երազիկ Դանիելյանը՝ նշելով, որ նախաձեռնությունը կիրականացվի ՀՀ մշակույթի նախարարության հետ համատեղ:
«Ցուցահանդեսը նվիրված է Հայաստանի առաջին հանրապետության անկախության 100-ամյակին և կազմակերպվում է մայիսյան տոնակատարություններին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում: Ներկայացվելու են մեծ նկարչի օրիգինալ կտավները՝ բերված Հայաստանի ազգային պատկերասրահից»,- ավելացրել է Ե. Դանիելյանը:

Canvases of Aivazovsky to be exhibited in Stepanakert for the first time
On May 28 canvases of world renowned Armenian seascape painter Hovhannes Aivazovsky will be exhibited at the Stepanakert gallery for the first time.
STEPANAKERT, MARCH 27, ARTSAKHPRESS:Head of cultural heritage of folk arts department of the Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism, Erazik Danielyan, told Artsakhpress about the above-said, adding the initiative will be carried out jointly with the Armenian Ministry of Culture.
“The exhibition is dedicated to the 100th anniversary of the first Armenian Republic and is organized within the frames of events dedicated to the May celebrations.  Canvases of the great artist brought from Armenian National gallery will be presented,’’ Erazik Danielyan added.