Թրամփը կիբեր հարձակումների պատճառով մեկ տարով երկարաձգել է արտակարգ դրությունը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մեկ տարով երկարաձգել է արտակարգ դրությունը պայմանավորված կիբեր տարածությունում վնասակար գործունեության հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է «Ամերիկայի ձայնը», փոխանցում է news.am-ը:
Ըստ Սպիտակ տան՝ 2015 թվականի ապրիլի 1-ին նախագահի 13694 հրամանագրով Միացյալ Նահանգներում արտակարգ դրություն էր հայտարարվել:
2016 թվականի դեկտեմբերի 28-ին նախագահը 13757 հրամանագիրը ստորագրեց, թիվ 13694 որոշմամբ հայտարարված արտակարգ դրության հետ կապված լրացուցիչ միջոցների ընդունման մասին:
Համաձայն այն փաստի, որ այս չարամիտ կիբեր գործունեությունը դեռեւս լուրջ սպառնալիք է Միացյալ Նահանգների համար, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մեկ տարով երկարաձգել է 2015 թվականի ապրիլի 1-ին հայտարարված արտակարգ դրության ռեժիմը:

US President Donald Trump has extended the cyber attack national emergency for one year, reported the Voice of America.
Trump extends national cybersecurity emergency for 1 year
STEPANAKERT, MARCH 28, ARTSAKHPRESS:According to the White House, under a decree that was signed by then President Barack Obama, a cyber attack national emergency was declared in the US on April 1, 2015.
In December 2017, President Trump issued an executive order with added steps to address this cybersecurity emergency.
“Significant malicious cyber-enabled activities continue to pose an unusual and extraordinary threat to the national security, foreign policy and economy of the United States,” Trump said Tuesday, as he extended this state of emergency for another year.