Արցախի պատվիրակությունը մասնակցել է «Հայաստան» հիմնադրամի Ֆրանսիայի կառույցի միջոցառմանը
Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում գտնվող Արցախի Հանրապետության պատվիրակությունը՝ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորությամբ ապրիլի 6-ի երեկոյան Փարիզում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի կառույցի 25-ամյակին նվիրված միջոցառմանը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հաղորդում են Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից:
Միջոցառման առաջին հատվածում հիմնադրամի և նրա տեղական կառույցի գործունեության մասին ամփոփ ներկայացվել է տեսաֆիլմ, որից հետո կատարված աշխատանքների մասին պատմել է տեղական մարմնի ղեկավար Պետրոս Թերզյանը։ Միջոցառման մասնակիցները հարցեր են առաջադրել անցած տարիների գործունեության արդյունքների և ապագա պլանների վերաբերյալ։
Հանդես գալով ողջունի խոսքով՝ Արցախի խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ այսօրվա Հայաստանն ու Արցախը դժվար կլիներ պատկերացնել առանց համայն հայության աջակցության և այդ աջակցության ինստիտուցիոնալ համակարգի՝ ի դեմս «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի։ Աշոտ Ղուլյանը բարձր է գնահատել հիմնադրամի Ֆրանսիայի տեղական կառույցի աշխատանքը և ընդգծել  Արցախում իրականացված բազմաթիվ ծրագրերի կարևորությունը, կոչ արել շարունակել նույն հետևողականությամբ աջակցել Արցախին և մայր հայրենիքին՝ առավել ուշադրություն դարձնելով կրթական ծրագրերին։
Միջոցառմանը մասնակցել են Ազգային ժողովի «Հայրենիք» խմբակցության ղեկավար Արթուր Թովմասյանը, Մարտունու քաղաքապետ Մհեր Խաչատրյանը, Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, ՀՀ դեսպանորդ Լևոն Ամիրջանյանը։

Делегация Арцаха приняла участие в мероприятии к 25-летию филиала фонда "Айастан" во Франции
Находящаяся с рабочим визитом во Франции делегация во главе с председателем Национального собрания Ашотом Гуляном 6-го апреля вечером в Париже приняла участие в мероприятии, посвященном 25-летию филиала Всеармянского фонда "Айастан" во Франции.
Делегация Арцаха приняла участие в мероприятии к 25-летию филиала фонда
СТЕПАНАКЕРТ, 7 апреля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает отдел информации и по связям с общественностью Национального собрания Республики Арцах, в начале мероприятия был представлен обзорный фильм, посвященный деятельности фонда и его местного филиала, а затем руководитель местной структуры фонда Петрос Терзян рассказал о проделанной работе. Участники мероприятия задали вопросы касательно деятельности за минувшие годы и дальнейших планов.
Выступив с приветственным словом, руководитель парламента Арцаха отметил, что сегодняшнюю Армению и Арцах трудно было бы представить без содействия всего армянства и институциональной системы этого содействия в лице Всеармянского фонда "Айастан". Ашот Гулян высоко оценил работу действующего во Франции филиала фонда, подчеркнул важность многочисленных программ, реализованных в Арцахе, и призвал продолжить с той же последовательностью содействовать Арцаху и Матери-Армении, уделяя еще большее внимание программам в образовательной сфере.
В мероприятии приняли участие руководитель парламентской фракции "Родина" Артур Товмасян, мэр города Мартуни Мгер Хачатрян, постоянный представитель Республики Арцах во Франции Ованнес Геворкян и посланник Республики Армения Левон Амирджанян.