Հակառակորդի կրակոցից զինվոր է զոհվել
Պաշտպանության բանակի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ապրիլի 9-ին՝ ժամը 14:20-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Նարեկ Գևորգի Հարությունյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում նշել է, որ դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
«Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունները կիսում են կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Armenian soldier killed by Azerbaijani shooting in Artsakh
Defense Army conscript Narek Harutyunyan born in 1998 was killed by Azerbaijani shooting on Monday at about 14:20 in the southern section of the contact line.
STEPANAKERT, APRIL 9, ARTSAKHPRESS: Spokesperson of the Defense Ministry of Armenia Artsrun Hovhannisyan mentioned that investigation is underway to reveal details.
“The Defense Ministries of Armenia and Karabakh share the grief of the loss and express solidarity with the family, relatives and co-servicemen of the killed soldier”, Artsrun Hovhannisyan posted on his Facebook page.