Սիրիային հարվածներ հասցրել են այն ժամանակ, երբ այդ երկիրը խաղաղ ապագայի շանս էր ստացել. Զախարովա
ԱՄՆ-ն եւ նրա դաշնակիցները Սիրիային հարվածներ հասցրել են այն ժամանակ, երբ այդ երկիրը խաղաղ ապագայի շանս էր ստացել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան,հաղորդում է news.am-ը:
«Այս ամենի թիկունքում կանգնած են նրանք, որոնք հավակնում են աշխարհում բարոյական առաջնորդության, հայտարարում են իրենց բացառիկության մասին: Պետք է, իսկապես բացառիկ լինել, որ այն պահին, երբ Սիրիան խաղաղ ապագայի շանս էր ստացել, գնդակոծել նրա մայրաքաղաքը»,-նշել է Զախարովան:
Դիվանագետը նաեւ հայտարարել է արեւմտյան լրատվամիջոցների պատասխանատվության մասին՝ այդ հարվածների համար: «Սպիտակ տունը հայտարարել է, որ Դամասկոսում քիմիական զենքի մասին վստահությունը հիմնված է լրատվամիջոցների վստահություն ներշնչող հաղորդագրությունների վրա»,-նշել է Զախարովան՝ հավելելով, որ նման հայտարարությունից հետո ամերիկյան եւ այլ լրատվամիջոցները պետք է գիտակցեն իրենց պատասխանատվությունը տեղի ունեցածի համար:
Նշենք, որ Սիրիայի տարածքին հարվածելու առիթ է դարձել ապրիլի 7-ի միջադեպը Սիրիայի Դումա քաղաքում, որտեղ որոշ պնդումների համաձայն, քիմիական զենք է կիրառվել: Այդ տեղեկատվությունը տարածել են մի շարք հասարակական կազմակերպություններ:

The United States and its allies delivered a military strike against Syria precisely at the moment when the country received a chance for a peaceful future, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said on Facebook.
Diplomat: Strikes against Syria come right when country got a chance for peace
STEPANAKERT, APRIL 14, ARTSAKHPRESS:"Those behind it lay claim to moral leadership in this world and declare their exclusiveness and uniqueness," she said.
"In fact, it takes a very peculiar kind of uniqueness to attack Syria’s capital at a time when the country has received a chance for peace at last".
"The White House says its certainty about a chemical attack by Damascus relies on the media, on reports about symptoms, videos and photos, and also on credible information." she said. "After that statement the US and all other Western media should be aware of their responsibility for what has happened. Fifteen years ago the White House used a test tube and its secretary of state. Now Washington has used the media instead of the test tube."