Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Արտերկրում բնակվող ֆրանսիացիներին ներկայացնող սենատոր Օլիվիե Կադիքին
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 16-ին ընդունել է Արտերկրում բնակվող ֆրանսիացիներին ներկայացնող սենատոր Օլիվիե Կադիքին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմից:
Հանրապետության Նախագահը գոհունակությամբ նշել էոր ֆրանսիացի խորհրդարանականների այցերը Հայաստան արդեն բարի ավանդույթ են դարձելինչը մեր երկրների միջև առանձնաշնորհյալ հարա­բե­րությունների լավագույն դրսևորումներից է:
Զրուցակիցները կարևորել են աշնանը Հայաստանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովըՆախագահ Սարգսյանն ընդգծել էոր  Ֆրանկոֆոնիան Հայաստանի համար միայն լեզվական կամ մշակութային ընդհանրությունների շուրջ ձևավորված կառույց չէայլ ավելի լայն ընդգրկման միավորում՝ նկատի ունենալով գագաթաժողովի շրջանակներում կայանալիք  ֆրանկոֆոն երկրների գործարարների ֆորումը և ֆրանկոֆոն գործարար ցանցի ստեղծումը:
Հանրապետության Նախագահը բարձր է գնահատել Ֆրանսիայի՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրի ջանքերը  Արցախի հիմնախնդրի խաղաղ հան­գու­ցալուծման և մեր տարածաշրջանում անվտանգությանկայունության ամրապնդման ու համագործակցության զարգացման ուղղությամբ:
Սենատոր Կադիքը ներկայացրել է արտերկրում բնակվող ֆրանսիացիներին   Սենատում ներկայացնելու համակարգըարտերկրում ֆրանսիական կազմակերպությունների փոխգործակցության մեխանիզմները:

President of Armenia Armen Sarkissian on April 16 received Senator Olivier Cadic representing French citizens living abroad, the Presidential Office informed.
President Sarkissian receives Senator Olivier Cadic representing French citizens living abroad
STEPANAKERT, APRIL 16, ARTSAKHPRESS:The Armenian President noted with satisfaction that the visits of French parliamentarians to Armenia have already become a good tradition which is one of the best manifestations of unique relations between the two countries.
The officials attached importance to the Francophonie Summit which will be held in Armenia in autumn 2018. President Sarkissian said the International Organization of La Francophonie is not only a structure formed over linguistic or cultural commonalities for Armenia, but also it is a broader unit meaning the business forum of the Francophonie countries to be held on the sidelines of the summit and the creation of the Francophonie business network.
President Sarkissian highly appreciated the efforts of France, as an OSCE Minsk Group Co-Chair country, aimed at peacefully settling the Artsakh conflict and strengthening security, stability in the region and developing the cooperation.
Senator Olivier Cadic introduced the system on representing French citizens living abroad in the Senate and the mutual cooperation mechanisms of French organizations abroad.