Ստեփանակերտում կանցկացվի տնտեսական խորհրդաժողով՝ օտարերկրյա գործարարների մասնակցությամբ
Աշնանը Ստեփանակերտում կանցկացվի տնտեսական խորհրդաժողով՝ տարբեր երկրների գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին այսօր, ապրիլի 19-ին կայացած Խորհրդարանի լիագումար նիստում ամենամյա զեկույցը ներկայացնելիս հայտարարել է Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը:
«Արտերկրի գործարար շրջանակներին կներկայացվեն Արցախի տնտեսական, սոցիալական ծրագրերը, հարկային բարենպաստ դաշտը եւ ներդրումային հնարավորությունները՝ հիմք ունենալով մեր հանրապետության համապատասխան կառույցների կողմից մշակված բիզնես ծրագրերը»,- նշել է Նախագահը:

В Степанакерте состоится экономическая конференция с участием иностранных бизнесменов
Осенью в Степанакерте состоится экономическая конференция с участием представителей деловых кругов разных стран.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 апреля, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает «АРЦАХПРЕСС», Президент Республики Арцах Бако Саакян заявил об этом на пленарном заседании Парламента 19 апреля, выступая с ежегодным посланием.
«На основе бизнес-планов, разработанных соответствующими структурами нашей страны иностранным деловым кругам будут представлены экономические, социальные программы Арцаха, благоприятная налоговая среда и инвестиционные возможности», - заявил Президент.