Վիգեն Սարգսյան. Հայկական բանակն ունակ է դիմագրավելու հակառակորդի ցանկացած ոտնձգություն
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ  բանակը եղել ու շարունակում է մնալ  պետության մշտական հոգածության ներքո և գտնվելու է անձամբ իր ուշադրության կենտրոնում:  Վարչապետի պաշտոնակատարը նշել է, որ զինված ուժերում սկսված բարեփոխումները պետք է շարունակվեն,  և ամեն ինչ  պետք է արվի հայկական զինված ուժերի   շարունակական արդիականացման և բանակի էլ ավելի հզորացման համար:
Վիգեն Սարգսյանը զեկուցել է, որ զինված ուժերը շարունակում են մեծ պատասխանատվությամբ իրականացնել իրենց վերապահված գործառույթները՝ ապահովելով երկրի պաշտպանունակությունն ու անառիկ պահելով սահմանները:
Նախարարի պաշտոնակատարը վստահեցրել է, որ հայկական բանակն ունակ է դիմագրավելու հակառակորդի ցանկացած ոտնձգություն և հարկ եղած դեպքում արժանի հակահարված տալու:

Acting Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan on April 24 held a meeting with acting defense minister Vigen Sargsyan, the government said.
Reforms launched in Armed Forces should continue, says acting Armenian PM
STEPANAKERT, APRIL 24, ARTSAKHPRESS:The acting PM said the Army has been and will remain under the state’s constant care and his personal spotlight. Karen Karapetyan said the reforms launched in the Armed Forces should continue, and everything must be done to constantly upgrade the Armed Forces and further strengthen the Army.
In his turn the acting defense minister reported that the Armed Forces continue fulfilling their duties with a great responsibility by ensuring the country’s defense and keeping the borders firm.
Vigen Sargsyan assured that the Armenian Army is capable of resisting any encroachment of the adversary and will give counter response in case of necessity.