Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Հարավային Օսիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարին
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 2-ին ընդունել է Հարավային Օսիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Մեդոևին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ՝ պետական ​​նախարարը ողջունել է Դ. Մեդոեւին հերթական այցի կապակցությամբ, ընդգծելով, որ Հարավային Օսիայի Հանրապետության հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումը Արցախի Հանրապետության համար կարեւոր նշանակություն ունի: Երկկողմ շփումներին նոր որակ հաղորդելու նպատակով Ա. Հարությունյանն առաջարկել է լուրջ ուշադրություն դարձնել նաեւ գործարար կապերի ստեղծման եւ տնտեսական համագործակցության հարցերին:
Դմիտրի Մեդոեւը շնորհակալություն է հայտնել Ա. Հարությունյանին ջերմ ընդունելության համար եւ նշել, որ Հարավային Օսիայում եւս բարձր են գնահատում Արցախի Հանրապետության հետ փոխգործակցության զարգացումը: Նա ողջունել է պետնախարարի առաջարկը երկու երկրների միջեւ տնտեսական հարաբերությունների ստեղծման առումով եւ ներկայացրել է Հարավային Օսիայի ունեցած հնարավորությունները, ¬ որոնք կարող են հիմք հանդիսանալ գործարար հետաքրքրությունների համար:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաեւ տարածաշրջանային եւ կայուն հաղորդակցության ստեղծման մի շարք հարցերի շուրջ:

Араик Арутюнян принял министра иностранных дел Южной Осетии
2 мая государственный министр Республики Арцах Араик Арутюнян принял министра иностранных дел Республики Южная Осетия Дмитрия Медоева.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 мая, АРЦАХПРЕСС – По данным отдела информации и общественных связей государственного министра Республики Арцах, госминистр поприветствовал Д. Медоева по случаю визита в Арцах, подчеркнув, что непрерывное развитие отношений с Республикой Южная Осетия имеет большое значение для Республики Арцах. Для улучшения двусторонних контактов А. Арутюнян предложил также обратить особое внимание на вопросы создания деловых отношений и экономического сотрудничества.
Дмитрий Медоев поблагодарил А. Арутюняна за теплый прием и отметил, что Южная Осетия также высоко ценит развитие сотрудничества с Республикой Арцах. Он поприветствовал предложение государственного министра об установлении экономических отношений между двумя странами и представил возможности Южной Осетии, которые могут служить основой для деловых интересов.
В ходе встречи собеседники также обменялись мнениями по ряду региональных вопросов и вопросов, касающихся развития устойчивых связей между государствами.