Ստեփանակերտում կայացել է «ArmFighting-Selection» մրցաշար
Արցախի «Արմֆայթինգ» ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտի 6-րդ դպրոցի մարզադահլիճում կայացել է «ArmFighting-Selection» պրոֆեսիոնալ և սիրողական մրցաշար՝ նվիրված մայիսյան եռատոնին:
Ստեփանակերտում    կայացել  է  «ArmFighting-Selection»  մրցաշար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:«Արցախպրես»-ի թղթակցի   հետ զրույցում Արցախի «Արմֆայթինգ» ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Արմեն Հայրապետյանն  ասել  է, որ  մրցաշարին  Արցախից  և  Հայաստանից  մասնակցել  է    30   մարզիկ:
Մեր   զրուցակցի   խոսքով՝  մրցաշարին    մասնակցած    6  արցախցի    մարզիկներից՝   4-ը  գրավել  են   առաջին  մրցանակային  տեղեր՝     արժանանալով  ոսկե  մեդալի, իսկ  2  մարզիկ  էլ՝      երկրորդ  տեղեր:
Ա. Հայրապետյանը   նշել  է, որ  մրցաշարի   նպատակն  է՝  ի   հայտ   բերել   լավագույն   մարզիկների, ովքեր  էլ  հետո կմասնակցեն միջազգային   մրցումների՝ բարձր  պահելու  համար  Արցախի  անունը:

В Степанакерте состоялся турнир «ArmFighting-Selection»
В Степанакертской школе № 6 при поддержке Арцахского филиала Федерации «Армфайтинг» прошел турнир «ArmFighting-Selection», посвященный майским праздникам.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 мая, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил главный тренер Арцахской Федерации «Армфайтинг» Армен Айрапетян, добавив, что в турнире приняли участие 30 спортсменов из Арцаха и Армении.
По словам нашего собеседника, 4 из 6 спортсменов из Арцаха, участвовавших в турнире, заняли первые призовые места, удостоившись золотой медали, а двое – вторые места.
A. Айрапетян отметил, что цель турнира - показать лучших спортсменов, которые затем будут участвовать в международных соревнованиях, для чтобы держать имя своей родины на высоком уровне.