Սահմանամերձ Առաջամուղի դպրոցում հիմնվել է համակարգչային դասասենյակ
Հադրութի շրջանի սահմանամերձ Առաջամուղ համայնքի Զապել Եսայանի անվան հիմնական դպրոցում Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհուրդը (ՀՊՏՀ) համատեղ հիմնել են համակարգչային դասասենյակ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամից (ՀԵՀ)՝ մանրամասնելով, որ դպրոցը վերազինվել է համակարգիչներով, դրանց տեղակայման համար անհրաժեշտ գույքով (սեղաններ, աթոռներ), սպորտային պարագաներով, գրենական պիտույքներով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ուսանողները համակարգիչներ և այլ անհրաժեշտ իրեր են նվիրել նաև Մարտակերտի շրջանի 4 նախակրթական հաստատությունների:

В пограничной школе села Арачамух был создан компьютерный класс
Молодежный фонд Армении и студенческий совет государственного экономического университета Армении (АГЭУ) совместно создали компьютерный класс в средней школе им. Запела Есаяна в приграничном селе Арачамух Гадрутского района.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 мая, АРЦАХПРЕСС – Об этом "Арцахпресс" сообщили в Молодежном фонде Армении (МФА), добавив при этом, что школа была оснащена компьютерами, необходимой мебелью (столы, стулья), а также спортивными принадлежностями и канцелярскими принадлежностями.
По словам источника, студенты также подарили компьютеры и другие необходимые предметы для 4 дошкольных учреждений в Мартакертском районе.