Արցախում նվազել է ամուսնալուծությունների թիվը
Ընթացիկ տարվա հունվար-ապրիլ ամիսներին Արցախում ամուսնալուծությունների թիվը կազմել է 70, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 75-ի դիմաց:
Արցախում  նվազել է ամուսնալուծությունների թիվը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրել են ԱՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման և նոտարիատի գործակալության կենտրոնական մարմնից:
Ամենաշատ    ամուսնալուծությունները      գրանցվել են  Ստեփանակերտում՝ 36, նախորդ տարվա 45-ի փոխարեն, իսկ շրջաններից Մարտունիում՝ 9, 2017  թվականի նույն ժամանակահատվածի՝ 6-ի դիմաց:
Աղբյուրի    փոխանցմամբ՝  ընթացիկ տարվա հունվար-ապրիլ ամիսներին հանրապետությունում գրանցվել է  217 ամուսնություն՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 231 -ի փոխարեն:

Artsakh’s divorce rates falling
Between the months of January and April, 2018, number of divorces in Artsakh made up 70, against 75 of the same period in the year past.
STEPANAKERT, MAY 16, ARTSAKHPRESS:The Civil Acts Registration Office and the Notary Office of the Ministry of Justice of Artsakh informed ArtsakhPress about the aforementioned.
The highest number of divorces was recorded in Stepanakert, which is followed by Martuni region. Stepanakert’s indicator is 36, as compared with the last year’s 45. In Martuni the respective indicator is nine, against the six of 2017.
According to the same source, in January-April, 217 nuptials were registered in the country against 231 of the same period in the previous year.